دوشنبه, ۰۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - April 23, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

آرشیو مطالب آموزشی

هوشمندانه‌تر کار کنید

اهرم یعنی با صرف انرژی کمتر، بازدهی بیشتر حاصل کردن. اهرم یعنی تا جایی که می­ توانید، کارها را به دیگران بسپارید. افرادی که درآمدهای هنگفتی کسب می کنند، لزوما بیشتر کار نمی‌کنند ...

معرفی حوزه‌های کسب و کار در حال رشد به علاقمندان کارآفرینی - ۱

معرفی حوزه‌های کسب و کار در حال رشد به علاقمندان کارآفرینی - غذای سالم

پیشرفت‌های دنیای فناوری سرعت تغییرات دنیا را به بالاترین حد خود رسانده‌است. در نتیجه این تغییرات، نیازها و گرایش‌های مصرف‌کنندگان هم مدام در حال تغییر است. این تغییرات بازی را برای کسب و کارهایی که در بازارهای رقابتی فعالیت می‌کنند دشوارتر از قبل کرده‌است. از دیگر نتایج این تغییرات، به‌وجود آمدن گرایش‌های جدید در بین مشتریان و مصرف‌کنندگان و به تبع آن شکل‌گیری کسب و کارهای جدید است. علاقمندان به کارآفرینی با دقت در این تغییرات، می‌توانند بازارهای جدید و بکر را شناسایی و بااستفاده از مزیت کمبود رقبا در این بازارها به موفقیت‌ برسند. در مطلب حاضر یکی از این حوزه‌ها معرفی شده‌است.

چهار استراتژی استارتاپی از زبان بنیان‌گذار استارتاپ ZinePak

چهار استراتژی استارتاپی از زبان بنیان‌گذار استارتاپ ZinePak

چند روش برای اطمینان از موفقیت مدل‌ کسب و کار

چند روش برای اطمینان از موفقیت مدل‌ کسب و کار

متفاوت بودن کافی نیست؛ باید در مسیری درست، متفاوت باشید!

کمپانی آمازون و چالش فرهنگ سازمانی؛ مقصر چه کسی است؟

کمپانی آمازون و چالش فرهنگ سازمانی؛ مقصر چه کسی است؟

اخیراً، چاپ مقاله‌ای در روزنامه نیویورک‌تایمز درباره فرهنگ‌سازمانی حاکم بر کمپانی صاحب‌نام آمازون، بحث‌ها و انتقادات فراوانی را در بین اهالی دنیای فناوری برانگیخت. این مقاله که با عنوان "درون آمازون: سر و کله زدن با ایده‌های بزرگ در یک محیط کار فرسایشی" به قلم جودی کانتور و دیوید استرایتفلد به چاپ رسید، اطلاعات جدید و جالب توجهی را پیرامون محیط کار پرفشار و فرهنگ سازمانی نسبتاً نامطلوب حاکم در آمازون ارائه می‌کند.

به جای فروش یک کالا یک طرزفکر جدید را بفروشید

به جای فروش یک کالا یک طرزفکر جدید را بفروشید

یک کارآفرین یا گروه تولید یک کمپانی با نوآوری خود یک محصول یا خدمات جدیدی را تولید می‌کند. در مرحله بعد، معمولاً بخش‌های داخلی آن کمپانی درگیر مسایل مربوط به آن محصول/خدمات جدید می‌شود. سرانجام وقتی محصول نهایی به بازار ارائه شد، یک سراسیمگی اولیه برای خرید آن در میان خریداران اولیه اتفاق خواهد افتاد، اما چندی بعد، روند فروش کند خواهدشد؛ از محصولات نام‌های تجاری و کمپانی‌های معروف هم‌چون آیفون گرفته تا محصولات کم نام و نشان، معمولاً همه این روند را به نوعی طی می‌کنند.

۱۰ نکته برای حفظ تمرکز از ۱۰ کارآفرین جوان

10 نکته برای حفظ تمرکز از 10 کارآفرین جوان

روزهای کاری کارآفرینان غالباً شلوغ است و این شلوغی برنامه‌ها گاهی بهره‌وری آنها را پایین می‌آورد. در این مطلب، چند کارآفرین نکاتی را درباره‌ حفظ تمرکز در میان هرج و مرج کارهای روزانه ارائه می‌کنند. در این مطلب آنها بهترین کاری که خود شخصاً برای تسلیم‌نشدن در برابر عوامل برهم‌زننده تمرکز انجام می‌دهند را در اختیار شما قرار داده‌اند.

۵ نکته آموزشی از جان اسکالی برای موفقیت در کارآفرینی

5 نکته آموزشی از جان اسکالی برای موفقیت در کارآفرینی

این مطلب توسط دیوید استاینبرگ (David Steinberg)، کارآفرین و مدیرعامل Zeta Interactive نوشته ‌شده‌است. او سال‌ها تحت نظر جان اسکالی (John Sculley)، مدیرعامل سابق کمپانی اپل و یکی از موفق‌ترین و سرشناس‌ترین چهره‌های دنیای کسب و کار، به فعالیت می‌پرداخته و در این مطلب ۵ نکته‌ی مهم که از جان اسکالی یادگرفته را در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

نوآوری مدل کسب و کار - بخش اول

نوآوری مدل کسب و کار

اواخر دهه‌ی ۱۹۹۰، حرکت کمپانی اپل به سمت رشد کند و کم‌اثر شده بود. روش خاص این کمپانی در طراحی هم‌زمان محصولات سخت افزاری و خدمات نرم‌افزاری، اپل را به یک کمپانی که تنها در حوزه بازارهای ویژه (niche) فعالیت می‌کرد محدود کرده‌بود؛ این موضوع هم‌چنین مانعی برای توانمندی‌های این کمپانی در رقابت برسر "قیمت" محصولات تولیدی شده‌بود.

چگونه بر فرسودگی شغلی غلبه کنیم و باانگیزه بمانیم

چگونه بر فرسودگی شغلی غلبه کنیم و باانگیزه بمانیم

در دوران کارکردن احساس فرسودگی شغلی معمولاً مرحله‌ای شایع است، حتی اگر عاشق شغل خود باشید. مثلاً اگر به‌تازگی پروژه‌ای بزرگ را تمام کرده‌باشید، بالابردن انگیزه‌تان برای شروع پروژه‌ی بعدی دشوار خواهدبود. هم‌چنین، اگر زندگی شخصی‌تان انرژی زیادی از شما می‌گیرد، آن‌هم می‌تواند یکی دیگر از دلایل فرسودگی شغلی باشد؛ به‌همین طریق کسالت روحی نیز می‌تواند عامل دیگر باشد. بهترین راه برای ایجاد انگیزه و شوق برای شروع مجدد چیست؟ چگونه می‌توان حس فرسودگی شغلی را از احساسات معمولی و حتی مزمن (از قبیل کسالت‌ها یا نارضایتی‌های گهگاه و موقت) تشخیص داد؟

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - آرشیو مطالب آموزشی
Ordiban Creative