جمعه, ۰۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - April 27, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

استارتاپ Company Honest و شیرخشکی با فرمول جدید؛ داستان یک کارآفرینی

نسخه PDFنسخه PDF
استارتاپ Company Honest و شیرخشکی با فرمول جدید؛ داستان یک کارآفرینی

یکی از بحث‌های داغ و همیشگی در وبسایت‌ها و برنامه‌های تلویزیونی مربوط به زایمان، نوزادان و سلامت خانواده بحث بر سر تفاوت‌های شیرمادر و شیرخشک است. علاوه بر مخالفین استفاده از شیرخشک، به خاطر افزایش پیچیدگی‌های زندگی مدرن بسیاری از مادران علی‌رغم میل باطنی‌شان مجبور به استفاده از شیرخشک می‌شوند. نگرانی بابت از دست دادن فواید و مزایای شیر مادر، نگرانی بسیاری از خانواده‌های دنیا در سالیان اخیر بوده‌است. کریستوفر گاویگان و جسیکا آلبا، کارآفرین و بازیگر صاحب‌نام هالیوود، در استارتاپ خود برای این مشکل راه‌حلی پیداکرده‌اند.

کریستوفر گاویگان و همسرش، در سال ۲۰۰۷ زمانی که صاحب فرزند شدند اعتقاد کامل به استفاده از شیرمادر داشتند. در آن زمان کریستوفر مدیرعامل "Healthy Child Healthy World" (سازمانی غیرانتفاعی متمرکز بر سلامت کودکان) بود و کتابش با همین عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه‌ی سلامتی در آمریکا شده‌بود. او و همسرش از ابتدا مدافع استفاده از شیر طبیعی مادر بودند ولی بعد از تولد فرزندشان مجبور به استفاده از شیرخشک شدند: شیری در پستان‌های همسر کریستوفر شکل نگرفته‌بود. در روز ششم تولد پسرشان بعد از انواع و اقسام داروها و اقداماتی که انجام‌داده‌بودند دکتر به آن‌ها اعلام کرد که وضعیت نوزادشان خطرناک است و باید به‌طور کامل قید اقدامات درمانی را بزنند و شیرمادر را فراموش کنند و استفاده از شیرخشک را در برنامه‌ی خود قراربدهند.

کریستوفر به بازار رفت و تلاش کرد سالم‌ترین شیرخشک موجود را پیداکند؛ شیرخشکی که از مواداولیه طبیعی (ارگانیک) تهیه شده‌باشد و میزان ترکیبات موجود آن در روی بسته‌بندی به صورت دقیق ذکرشده‌باشد. کریستوفر می‌گوید بعد از زمان زیادی که صرف جستجو و بررسی محصولات مختلف کردم یکی که از همه بهتر بود را برگزیدم. در همان لحظه البته می‌دانستم این بهترین نیست و با استانداردهایی که در ذهنم بود فاصله داشت.

چهار سال بعد کریستوفر گاویگان و جسیکا آلبا و دو شریک تجاری دیگرشان در سال ۲۰۱۱ استارتاپ مشترک خود را با نام Honest Company با هدف تولید محصولات بهداشتی و خانوادگی سالم راه‌اندازی کردند. کریستوفر که مدیرارشد تولید این استارتاپ است می‌گوید از همان زمانی که شیرخشک اول را خرید تصمیم گرفت که محصولی مطابق با استانداردهای بالای خودش تولید کند. او در مرحله‌ی اول درباره‌ی قوانین مربوط به تولید و عرضه‌ی شیرخشک در آمریکا و اروپا تحقیق کرد. قوانینی که وسیع و سخت بود. شیرخشک تولیدی باید میزان مشخص و متعادلی از پروتئین، چربی، کربوهیدرات، ویتامین‌ها و مواد معدنی در فرمول خود داشته‌باشد. اگرچه او پیش از آن فکر می‌کرد می‌تواند یک فرمول جدید برای یک شیرخشک متفاوت تولید کند ولی بعد از تحقیقات اولیه متوجه شد دست او آن‌قدرها هم باز نخواهدبود و مجبور است در یک چارچوب مشخص به تولید یک محصول جدید و متفاوت بپردازد.


جسیکا آلبا در کنار برایان لی (یکی دیگر از بنیان‌گذاران استارتاپ Honest Company)

بعد از شروع کارآفرینی در کنار جسیکا آلبا، آن‌ها تحقیق بر روی فرمول این شیرخشک را به تعویق انداختند تا بتوانند استارتاپ خود را هرچه سریع‌تر به ثبات برسانند و جای خود را در بازار پیداکنند. یک سال بعد پروژه‌ی تولید شیرخشک ارگانیک را از سرگرفتند. جسیکا آلبا می‌گوید بعد از یک سال از شروع به کار استارتاپ ما، بسیاری از مشتریان از ما درخواست تولید شیرخشکی طبیعی می‌کردند. گاویگان و آلبا مطمئن شده‌بودند که محصولی که تولید می‌کنند مشتریان اولیه خودش را خواهدداشت.

کریستوفر برای دست‌یابی به فرمول تولید شیرخشک مورد نظر خود از تعداد زیادی از متخصصان کودک و تغذیه، پژوهشگران و حتی ماماها کمک گرفت. گاویگان می‌گوید به‌هیچ‌وجه امکان تولید محصولی کاملاً مشابه با شیرمادر وجود ندارد. چرا که در شیرمادر سلول‌های زنده، آنتی‌بادی‌ها و آنزیم‌ها و هورمون‌های مختلفی وجود دارد که امکان اضافه کردن آن‌ها به شیرخشک وجودندارد. اما این بدین معنی نیست که امکان تولید شیرخشکی سالم‌تر وجود ندارد!

سرانجام در ۱۸ فوریه ۲۰۱۵ Honest Company خط تولید شیرخشک ارگانیک خود را راه‌اندازی کرد. شیرخشکی که با تلاش‌ها و تحقیقات انجام گرفته به استانداردهای بالای کریستوفر نزدیک است! در فرمول جدید شیرخشک این کمپانی، از شیر ارگانیک استفاده شده و ترکیباتی از قبیل شربت ذرت حاوی فراکتوز بالا، استروئیدها، گلوتن  و هر نوع هورمون مصنوعی حذف شده‌است. تصمیم دیگر گاویگان و تیم تولید این بود که اسیدهای چربی مثل DHA و ARA که در بسیاری از شیرخشک‌ها به منظور تقویت مغز و بینایی اضافه می‌شود را از فرمول خود حذف کردند.

به گفته‌ی کارآفرینان این کمپانی، کریستوفر گاویگان و جسیکا آلبا، آن‌ها هنوز در ابتدای راه هستند و ایده‌های متعدد دیگری در ذهن دارند. برنامه‌ی بعدی آن‌ها تولید شیر مایع به جای شیرخشک است و تحقیقات اولیه را شروع کرده‌اند. استارتاپ Honest Company نمونه‌ی موفق دیگری از استارتاپ‌هایی خارج از حوزه‌ی فناوری اطلاعات است که رمز اصلی موفقیتش پیداکردن یک مشکل واقعی در بازار و ارائه‌ی محصولی باکیفیت برای برطرف کردن آن مشکل بوده‌است.

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۴ votes)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative