چهار شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶ - September 20, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

بوک‌پد؛ اولین استارتاپ هندی که توسط یاهو خریداری شد

نسخه PDFنسخه PDF
بوک‌پد؛ اولین استارتاپ هندی که توسط یاهو خریداری شد

مانند بسیاری از کشورهای دنیا، هند نیز در سال‌های اخیر شاهد پویایی و رونق چشم‌گیری در حوزه‌ی کسب و کارهای نوپا بوده است. با توجه به حضور نیروی خلاق و متخصص جوان سالانه تعداد زیادی استارتاپ جدید در این کشور راه‌اندازی می‌شود. با ورود کمپانی‌های صاحب‌نام دنیا و سرمایه‌گذاری‌های کلانی که در این حوزه و بر روی استارتاپ‌های نوپای هند صورت می‌گیرد تب راه‌اندازی کسب و کارهای نوپا هم‌چنان داغ مانده است. بعد از ورود کمپانی‌های گوگل و فیسبوک و سرمایه‌گذاری‌های این کمپانی‌ها در هند، اخیراً کمپانی یاهو نیز تصمیم به گسترش فعالیت‌های خود در هند گرفته‌است. استارتاپ بوک‌پَد (Bookpad) جدیدترین نمونه از موفقیت‌های خیره‌کننده استارتاپ‌های هندی است.

استارتاپ بوک‌پَد که هنوز به اولین سالگرد راه‌اندازی خود هم نرسیده است با رقمی نزدیک به ۱۵ میلیون دلار توسط کمپانی یاهو خریداری شده است. بوک‌پد توسط سه جوان هندی راه‌اندازی شده‌است. محصول اصلی استارتاپ بوک‌پد، نرم‌افزاری با نام داکس‌پد (DocsPad) است. این نرم‌افزاد  امکان مشاهده و ویرایش هر نوع فایل مربوط به اسناد و مدارک (از جمله PDF، Word و پاورپوینت) را برای کاربران مهیا می‌کند. داکس‌پد هم بر روی رایانه‌های میزی و قابل حمل قابل نصب و اجرا شدن است و هم اپلیکیشن آن برای استفاده بر روی گوشی‌های تلفن همراه طراحی گردیده‌است. محصول جدید استارتاپ بوک‌پد به شما اجازه می‌دهد بدون دانلود فایل‌های مورد نظر، ویرایش‌های لازم را بر روی آن اعمال و در صورت تمایل آن‌را به هر آدرسی که تمایل داشتید ایمیل کنید.


بنیان‌گذاران استارتاپ بوک‌پد

 

از نکات جالب توجه استارتاپ بوک‌پد شروع روند موفقیت آن بعد از اتمام دوره آموزشی در شتاب‌دهنده‌ی مایکروسافت است. بنیان‌گذاران این استارتاپ بر نقش موثر و غیرقابل انکار این شتاب‌دهنده در رشد و توسعه و موفقیت آن‌ها اذعان دارند.

به نظر می‌رسد با توجه به فضای رقابتی و حضور نیروهای نخبه و متخصص در هند، بر تعداد استارتاپ‌های موفق هند افزوده گردد. این اتفاق سبب خواهد شد که جنگ سرمایه‌گذاران مخاطره‌پذیر و کمپانی‌های صاحب‌نام دنیا بر سر تصاحب استارتاپ‌های هندی در آینده بیش از پیش گردد. اتفاقی که بیشترین نفع را برای فضای کسب و کار نوپای هندی در برخواهد داشت.


کارکنان استارتاپ بوک‌پد

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۱ vote)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative