چهار شنبه, ۱۱ اسفند, ۱۳۹۵ - March 01, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

سخنرانی دکتر محسن رنانی درباره ارتباط جوک‌های سیاه و توسعه ملی

نسخه PDFنسخه PDF
 سخنرانی دکتر محسن رنانی درباره ارتباط جوک‌های سیاه و توسعه ملی

 

دکتر محسن رنانی دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان و از صاحب‌نظران اقتصاد کشور است. در این سخنرانی که یکی از ارائه‌های برنامه تِد اِکس (TEDx) نقش‌جهان است، دکتر رنانی درباره ارتباط بین تولید و رد و بدل کردن برخی از جوک‌ها و توسعه ملی کشور صحبت می‌کند. دکتر رنانی جوک‌هایی که مردم یک جامعه تولید و منتشر می‌کنند را به دو دسته‌ی جوک‌های سفید و سیاه تقسیم می‌کند و جوک‌های سیاه را یکی از عوامل بازدارنده توسعه هر کشور می‌داند.
به گفته دکتر رنانی برای توسعه به آدم‌های با اعتماد به نفس و افراد ریسک‌پذیر نیاز است؛ جوک‌های سیاه (از قبیل جوک‌های قومیتی، مذهبی و جنسیتی) اعتماد به نفس و ریسک‌پذیری را در آن بخش از اقوام و اقشار یک ملت می‌کاهد و از تمایل آن‌ها به حضور در عرصه‌های عمومی و شکل‌گیری همکاری گروهی برای توسعه کشور جلوگیری می‌کند. دکتر رنانی می‌گوید کاهش اعتماد به نفس و ریسک‌پذیری در نهایت منجر به کاهش حضور زنان و اقوام مختلف در عرصه مدیریت، کارآفرینی و سایر بخش‌های موثر در توسعه کشور می‌گردد.

 

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۶ votes)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative