جمعه, ۰۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - April 27, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

سخنرانی دکتر محسن رنانی درباره ارتباط جوک‌های سیاه و توسعه ملی

نسخه PDFنسخه PDF
 سخنرانی دکتر محسن رنانی درباره ارتباط جوک‌های سیاه و توسعه ملی

 

دکتر محسن رنانی دانشیار گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان و از صاحب‌نظران اقتصاد کشور است. در این سخنرانی که یکی از ارائه‌های برنامه تِد اِکس (TEDx) نقش‌جهان است، دکتر رنانی درباره ارتباط بین تولید و رد و بدل کردن برخی از جوک‌ها و توسعه ملی کشور صحبت می‌کند. دکتر رنانی جوک‌هایی که مردم یک جامعه تولید و منتشر می‌کنند را به دو دسته‌ی جوک‌های سفید و سیاه تقسیم می‌کند و جوک‌های سیاه را یکی از عوامل بازدارنده توسعه هر کشور می‌داند.
به گفته دکتر رنانی برای توسعه به آدم‌های با اعتماد به نفس و افراد ریسک‌پذیر نیاز است؛ جوک‌های سیاه (از قبیل جوک‌های قومیتی، مذهبی و جنسیتی) اعتماد به نفس و ریسک‌پذیری را در آن بخش از اقوام و اقشار یک ملت می‌کاهد و از تمایل آن‌ها به حضور در عرصه‌های عمومی و شکل‌گیری همکاری گروهی برای توسعه کشور جلوگیری می‌کند. دکتر رنانی می‌گوید کاهش اعتماد به نفس و ریسک‌پذیری در نهایت منجر به کاهش حضور زنان و اقوام مختلف در عرصه مدیریت، کارآفرینی و سایر بخش‌های موثر در توسعه کشور می‌گردد.

 

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۷ votes)

دیدگاه‌ها

اگر قرار باشد با شنیدن جوک اعتماد بنفس از بین برود با از بین رفتن جوک ها عامل دیگر رشد نکند ایا اعتماد به نفس نیازی به شکوفایی پیدا می کند انتخابات اخیر امریکا را از منظر اعتماد به نفس وتخریبی که صورت گرفته بیاد بیاورید اگرباور نداریم تداوم بعد از انتخات مزبور را بیاد اوریم ،حمایت و بستر سازی در امر شکوفایی را بهچوجه منکر نمیشویم اما هسته اصلی موفقیت در عزم قوی ، اماده ومصمم بودن در موفقیت و تدارک جدی واساسی در غلبه بر موانع در امر رشد تعالی و تغییر عملی در تفکر واجراء است انتخاب مقطع اعمال این خط و مشی موکول به فضای حاکم به جامعه می باشد

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative