جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ - September 22, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

سیلیکون‌ولی در بهت مرگ ناگهانی دیوید گولدبرگ

نسخه PDFنسخه PDF
سیلیکون‌ولی در بهت مرگ ناگهانی دیوید گولدبرگ

دیوید گولدبرگ، کارآفرین، سرمایه‌گذار خطرپذیر و مدیرعامل شرکت SurveyMonkey جمعه شب گذشته درگذشت. دیوید گولدبرگ که با همسر خود شریل سندبرگ (مدیرعملیاتی فیسبوک) در تعطیلات به‌سر می‌برد، ۴۷ سال داشت. علت مرگ او هنوز اعلام نشده‌است.

دیوید گولدبرگ به‌خاطر خوش‌اخلاقی و حمایتش از کارآفرینان جوان یکی از شخصیت‌های محبوب سیلیکون‌ولی بود. مرگ ناگهانی او سیلیکون‌ولی را در بهت و اندوه فرو برده‌است.

دیوید گولدبرگ در سال ۱۹۸۹ در رشته تاریخ و دولت در مقطع کارشناسی از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد.  او قصد داشت برای ادامه تحصیل دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد را انتخاب کند ولی در مصاحبه‌اش با وبسایت Business Insider می‌گوید وقتی در دوران تعطیلی دانشگاه به‌طور موقت در شرکت Bain & Company که یک کمپانی مشاوره‌ای بود کارمی‌کرد، تنها دو هفته مانده به شروع سال تحصیلی با خود فکرکرده بود که علاقه‌ای به کار وکالت ندارد. او هم‌چنین بعد از مدتی به‌این نتیجه رسید که به مشاور بودن هم علاقه‌ی چندانی ندارد. چندی بعد به‌عنوان بازاریاب به شرکت Capitol Records رفت.

در سال ۱۹۹۳، دیوید گولدبرگ به همراه یکی از دوستان دوران دبیرستانش، باب رابک (Bob Roback)، کمپانی Launch Media که یک مجله موسیقی دیجیتال بود را راه‌اندازی کردند. مجله‌ای که به دو صورت کاغذی و دیجیتال (در قالب سی‌دی) به معرفی و پخش آلبوم‌های موسیقی می‌پرداخت. گولدبرگ که علاقه زیادی به صنعت موسیقی داشت با روش‌های خلاقانه‌اش در فروش آلبوم‌های موسیقی سود زیادی را برای این کمپانی‌اش به‌دست‌آورد. در نتیجه موفقیت‌های او و کمپانی Launch Media، شرکت یاهو در سال ۲۰۰۱ این استارتاپ موسیقی را خریداری کرد.


دیوید گولدبرگ (چپ) در کنار باب رابک، بنیان‌گذاران استارتاپ Launch Media

پس از پیوستن کمپانی Launch Media به یاهو، دیوید گولدبرگ برای مدتی سرپرست بخش موسیقی یاهو شد و به‌همین دلیل به لوس‌انجلس نقل مکان کرد. در همین ایام بود که با شریل سندبرگ که در آن زمان در کمپانی گوگل مشغول به‌کار بود آشنا شد.

در سال ۲۰۰۷ دیوید گولدبرگ از کمپانی یاهو جداشد و به کمپانی Benchmark Capital پیوست. این کمپانی یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر موفق و صاحب‌نام بود که از سرمایه‌گذاری‌های موفقش می‌توان به شرکت‌هایی نظیر eBay، Twitter، Snapchat و Instagram اشاره‌کرد.

دیوید گولدبرگ در سال ۲۰۰۹ به کمپانی Survey Monkey نقل مکان‌کرد. کمپانی که فعالیت اصلی‌اش در ارائه امکانات تحقیق و جمع‌آوری داده‌های پژوهشی آنلاین بود. دیوید گولدبرگ با تفکرات خلاقانه و مدیریت کارآمد خود این کمپانی را به یکی از موفق‌ترین شرکت‌های این حوزه تبدیل کرد. تعداد کارمندان این کمپانی از ۱۴نفر به ۵۰۰ نفر افزایش پیداکرد و در سال گذشته ارزش این کمپانی رقمی نزدیک به ۲ میلیارد دلار اعلام‌شد.


دیوید گولدبرگ در کنار همسرش شریل سندبرگ        عکس: Getty Images

دیوید گولدبرگ علاوه بر اینکه یکی از مدیران خلاق، سرمایه‌گذارانی باهوش و مربیان کارآفرینی خوش‌فکر بود، یک شریک زندگی موفق برای یکی از اثرگذارترین زنان حال و حاضر ایالات متحده و دنیا بود. شریل سندبرگ بارها در سخنرانی‌ها و نوشته‌های خود از حمایت‌های دائمی دیوید گولدبرگ از او و نقش پررنگش در خانه و تربیت دو فرزندشان صحبت کرده‌است.

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۵ votes)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative