پنج شنبه, ۰۳ خرداد, ۱۳۹۷ - May 24, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

شبکه‌های اجتماعی

مصاحبه با مهناز بیرانوند صاحب قهوه‌خانه مهناز

مصاحبه با مهناز بیرانوند صاحب قهوه‌خانه مهناز

اخیراً خانمی در خرم‌آباد قهوه‌خانه‌ای افتتاح کرده‌است. نکته جالب در کسب و کار ایشان، استفاده از شبکه اینستاگرام برای برقراری ارتباط با مشتریان بوده. مهناز بیرانوند و خواهرش مراحل ابتدایی و مقدماتی راه‌اندازی قهوه‌خانه‌شان را با کاربران اینستاگرام به اشتراک گذاشتند و از همین طریق در عرض چند ماه طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند. مصاحبه مهناز بیرانوند با روزآفرین را از اینجا مطالعه کنید

رمز موفقیت غیرمنتظره وبسایت How-Old

راز موفقیت غیرمنتظره وبسایت how-old

احتمالاً در چند وقت اخیر در شبکه‌های اجتماعی مختلف، به‌خصوص فیسبوک، عکس‌هایی از کاربرانی که کادر زردرنگ کوچکی بالای سرشان قرارگرفته دیده‌اید. در این کادر زردرنگ سن و جنسیت این کاربران نمایش داده‌شده، که گهگاه با سن واقعی آن کاربران تفاوت دارد؛ موضوعی که باعث خنده و سرگرمی کاربران زیادی شد و در عرض یکی دو هفته کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرد. این اولین بار نیست که چنین برنامه‌های کاربردی در زمان کوتاه محبوبیت زیاد پیدامی‌کنند. اما چه عواملی در موفقیت این‌گونه برنامه‌ها نقش دارد؟

پنج گزینه برای کارآفرینی با کمترین سرمایه اولیه

پنج گزینه برای کارآفرینی با کمترین سرمایه اولیه

منابع مالی محدود و نداشتن سرمایه‌ی اولیه زیاد، موانعی مشترک در بین بسیاری از علاقمندان به کسب و کار است؛ اما این محدودیت بدین معنی نیست که برای شروع کارآفرینی گزینه‌های دیگری وجود ندارد! اگر شما ترکیبی مناسب از مهارت، اخلاق و دانش بازاریابی داشته باشید، شروع کسب و کار با پول بسیار کم نیز امکان‌پذیر است.

استراتژی دیجیتال کسب و کار؛ برمبنای جلب توجه یا برقراری ارتباط؟

استراتژی دیجیتال کسب و کار؛ برمبنای جلب توجه یا برقراری ارتباط؟

آیا همه جا صحبت از کسب و کار شماست؟ دائم درباره‌ی شما حرف می‌زنند؟ آوازه‌ی کسب و کار شما در شبکه‌های اجتماعی پیچیده؟ این‌ها البته (برای سنجش موفقیت) پرسش‌های درستی نیستند.

امروزه به نظر اغلب ارائه‌دهندگان استراتژی‌های کسب و کار، یک روش هوشمندانه برای جلب توجه اهالی اینترنتی به یک کسب و کار، داشتن استراتژی دیجیتال مفید و تاثیرگذار است. اما در واقع، این تفکر درست نیست. چرا؟

آینده‌ی تجارت الکترونیک: تمرکز بر ایجاد تجربیات جدید برای مشتریان

آینده‌ی تجارت الکترونیک: تمرکز بر ایجاد تجربیات جدید برای مشتریان

امروزه تقریباً رشد و توسعه‌ی بخش خره‌فروشی (Retail) در ایالات متحده، مدیون تجارت الکترونیک است. به‌همین دلیل تعجبی هم ندارد وقتی می‌بینیم خرده‌فروشان به‌منظور حفظ و افزایش مشتریان خود برای ایجاد تجربه‌های سریع‌تر و تعاملی‌تر برای آنها تلاش کنند.

شاید طرفداران پر و پا قرص شما در شبکه‌های اجتماعی بهترین مشتریانتان نباشند

شاید طرفداران پر و پا قرص شما در شبکه‌های اجتماعی بهترین مشتریانتان نباشند

اگر تصور می‌کنید توجه دقیق شما به تحلیل‌ شبکه‌های اجتماعی، نظارت بر روندها و اتفاقاتی که در آن‌جا رخ می‌دهد و ارتباط نزدیک با مشتریانتان در این شبکه‌ها، بدین معناست که شما آن‌ها را بهتر از همیشه می‌شناسید، شاید لازم است در این تصور خود دوباره فکرکنید. همیشه این امکان وجود دارد تنها با یک قشر کوچکی از مشتریان بالقوه‌ی خود در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط قرار بگیرید و بخش محدودی از مشتریان خود را به‌عنوان نماینده‌ی کل مشتریان در نظربگیرید و به‌همین دلیل است که شبکه‌های اجتماعی به جای دادن آگاهی و اطلاعات واقعی درباره‌ی مشتریان، ممکن است شما را گمراه کنند.

۶ تکنیک برای استفاده بهتر از شبکه اجتماعی لینکدین

وقتی شبکه اجتماعی لینکدین در سال ۲۰۰۳ آغاز به‌کار کرد تنها محلی برای قراردادن رزومه‌ی آنلاین کاربران و مکانی برای شبکه‌سازی اینترنتی بود. لینکدین از آن زمان به‌طور مداوم خدماتش را بهتر کرده است و امروزه این شبکه‌ی اجتماعی به منبعی معتبر برای مدیریت شغلی تبدیل شده است. اما ذهنیت ما نسبت به لینکدین با همان سرعتی که این شبکه‌ی اجتماعی تکامل یافته، رشد نکرده است. برای استفاده از تمامی ابزارها و امکانات این شبکه‌ی اجتماعی باید این ذهنیت را به‌روز کرد. برای استفاده بهتر از امکانات لینکدین این ۶ تکنیک را مد نظر قراردهید:

۵ روش مدیریت زمان در کارآفرینی

5 روش مدیریت زمان در کارآفرینی (روزآفرین روزنامه اینترنتی کارآفرینی)

امروزه کارآفرینی و شروع یک کسب و کار راحت‌تر از همیشه است. به لطف فناوری‌های موجود دیگر به سرمایه‌ی اولیه هنگفت، تیم بزرگ و یا چندین و چند مدرک دانشگاهی برای ساختن یک شرکت موفق احتیاج ندارید. هزاران ابزار اینترنتی کارآمد و اکثراً مجانی برای کارآفرینان وجود دارد که می‌تواند در به ثمر رساندن رویاهای کارآفرینان کمک حالشان باشد. چه کسب و کاری را از صفر شروع کرده باشید و چه به دنبال راه‌هایی برای بهبود فرآیند و مدل‌های کسب و کار موجود باشید، فناوری‌های قوی و قابل‌دسترسی وجود دارد که می‌توانند تأثیری عمیق حتی بر کوچکترین کسب و کارها بگذارند.

مصاحبه با شرین لی کارآفرین و بنیان‌گذار شبکه اجتماعی Melltoo

مصاحبه با شرین لی کارآفرین و بنیان‌گذار شبکه اجتماعی Melltoo

با اینکه زنان نزدیک به نیمی از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند، تعداد کارآفرینان زن از این نسبت پیروی نمی‌کند. در خاورمیانه اختلاف بین تعداد کارآفرینان زن با مردان کارآفرین زیادتر از نواحی دیگر دنیاست. بر اساس تحقیق جامعی که کالج بابسون در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد در خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) به ازای هر ۱۴ کارآفرین مرد تنها ۴ کارآفرین زن مشغول فعالیت هستند. همین تحقیق اشاره می‌کند که در ناحیه منا به ازای هر زنِ کارآفرین، ۶ زن نیّت کارآفرینانه دارند که هنوز مشغول به کار نشده‌اند، ولی به ازای هر مرد کارآفرین، تنها ۲ مرد نیت کارآفرینانه دارند.

چگونه یک کارآفرین جوان استارتاپ خود را با چرخشِ به‌موقع به موفقیت رساند

چگونه یک کارآفرین جوان استارتاپ خود را با چرخشِ به‌موقع به موفقیت رساند

زَک اسمیت، بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ Boomerang است. او دانش‌آموخته‌ی هاروارد است و در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب جایزه‌ی چالش نوآوری هاروارد شد. پیش از راه‌اندازی استارتاپ خود، زک اسمیت یک مشاور بود. او با استفاده از تجربه‌ی ناموق خود در اولین استارتاپش، در زمان مناسب به داد استارتاپ بعدی خود رسید و از یک شکست احتمالی، یک پیروزی ساخت. او در این مطلب از تجربه خود در ایجاد چرخش (Pivot) در استارتاپش می‌گوید.

صفحه‌ها

اشتراک در RSS - شبکه‌های اجتماعی
Ordiban Creative