پنج شنبه, ۰۳ خرداد, ۱۳۹۷ - May 24, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

فرصتی جدید برای درآمدزایی با دستگاه ابداعی پرس قوطی‌های نوشابه

نسخه PDFنسخه PDF
فرصتی جدید برای درآمدزایی با دستگاه ابداعی پرس قوطی‌های نوشابه

روزانه تعداد زیادی از قوطی‌های آلومینیومی نوشابه‌های گازدار و آب میوه در سراسر کشور مصرف می‌شود که به دلیل حجم نسبتاً بزرگ آن‌ها دور ریخته‌ می‌شوند. اخیراً یک مبدع ایرانی با طراحی و ساخت دستگاهی که قابلیت پرس سریع این قوطی‌ها را دارد، علاوه بر جلوگیری از هدر رفتن آن‌ها، فرصتی مناسب برای کسب درآمد ایجاد کرده‌است.

اشکان محمود اقدمی، مبدع «دستگاه پرس قوطی‌های آلومینیومی» در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با توجه به روند افزایش استفاده از قوطی‌های آلومینیومی در تولید نوشابه‌های گازدار و بالا بودن نسبت حجم به وزن این قوطی‌ها، نگهداری و تفکیک آنها توسط مصرف‌کننده در محل، مقرون به صرفه نبوده و اغلب دور ریخته می‌شود که بعداً توسط عوامل شهرداری و در مواردی توسط افراد سودجو از زباله‌ها تفکیک شده و جمع‌آوری می‌شوند.

وی افزود: وزن این قوطی‌ها در ابعاد استاندارد ۱۶ گرم آلومینیوم خالص است که با جمع‌آوری و فشردن آنها می‌توان ارزش مالی قابل ملاحظه‌ای برای مصرف‌کننده ایجادکرد.

محمود اقدمی با بیان اینکه این دستگاه امکان فشردن قوطی با سرعت ۲۰ قوطی در دقیقه با برق شهری را فراهم می‌آورد، گفت: عمده خریداران این دستگاه می‌تواند رستوران‌ها، سلف کارکنان ادارات، فست‌فودها و کلیه مراکزی که حجم بالایی از این نوشابه‌های گازدار دارند، باشد.

به گفته‌ی اشکان محمود اقدمی، درآمدزایی از این روش به عنوان مثال برای رستورانی که در آن روزانه ۴۰۰ قوطی نوشابه دور انداخته می‌شود رقمی در حدود چهار میلیون ریال از بازیافت و فروش این قوطی‌ها خواهدبود.

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۷ votes)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative