دوشنبه, ۰۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - April 23, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

هوشمندانه‌تر کار کنید

نسخه PDFنسخه PDF

وقتی به اهرام بزرگ مصر نگاه می­ کنیم، تعجب می­ کنیم که آنها چگونه توانسته­ اند بدون ابزارهای امروزی چنین شگفتی را بیافرینند، یا دیوار بزرگ چین که بیش از ۲۰۰۰ سال از ساخت آن می‌گذرد، در دوره­ ای بدون جرثقیل و تراکتور پدید آمده است. خوشبختانه امروزه، نیازی نیست صاحبان کسب­ و­کار به کارهای کمرشکنی بپردازند که زمانی برای پدید آمدن شگفتی­ های بشری لازم بوده است. با این وجود، وقتی کسب­ و­کاری را شروع می­ کنید، کارهایی که باید انجام دهید بمانند ساختن یک بنای عظیم شما را می­ ترساند. از یک جهت هم باید مواظب باشید. کسب­ و­کار شما در واقع، میراث شماست. این وظیفه شماست که بر تشکیل و ساخت آن نظارت داشته باشید. همچنین مهم است که بدانید شما به ­تنهایی نمی­ توانید این کار را انجام دهید و نباید هم به تنهایی انجام دهید.

در اینجاست که افراد موفق از هنر اهرم استفاده می­ کنند. اهرم یعنی با صرف انرژی کمتر، بازدهی بیشتر حاصل کردن. به بیان دیگر، اهرم یعنی هوشمندانه کار کردن به جای بیشتر کار کردن. یعنی با صرف زمان و انرژی کمتر، خروجی بیشتری به­ دست آوردن. اهرم یعنی تا جایی که می­ توانید، کارها را به دیگران بسپارید. شما منبع محدودی متشکل از دو عنصر زمان و انرژی هستید. بسیاری از افراد ترکیب این دو عنصر را به­ خوبی رعایت نمی­ کنند. به محدودیت ها کم توجه­ اند. افرادی که درآمدهای هنگفتی کسب می کنند، لزوما بیشتر کار نمی‌کنند، بلکه این افراد سازنده و خلق­ کننده هستند. آنها از استعدادها، مهارت­ها، ارتباطات، توانایی­ ها و منابع دیگران استفاده می­ کنند. شاید افراد دیگر در برخی کارها بهتر از شما باشند. هر کاری که در آن خوب هستید را خودتان انجام دهید و کارهایی را که در آن مهارت کمتری دارید به دیگران بسپارید. به‌عنوان مثال فروش محصولات بدون اینکه آنها را خریده باشید، یکی از اَشکال اهرم هنگام شروع یک کسب و کار است. به این شکل می­ توانید سرمایه مورد نیاز خود را برای تهیه ابزارهای ضروری جمع­ آوری کنید. نوشتن یک کتاب، تولید یک دوره­ آموزشی یا ایده­ پردازی و فروش آن به دیگران، روش دیگری برای کسب درآمد غیرفعال و بهره­ گیری از قانون اهرم است. یکی دیگر از اَشکال اهرم، آموزش و یادگیری است. مواردی را که دوست دارید یاد می­ گیرید و سپس آنها را در عمل پیاده می­کنید.

پس در هر کسب و کاری که هستید، می­ توانید به کمک اهرم، درآمد خود را افزایش دهید. حال سوال ما از شما این است: چگونه می­ توانید از اهرم در کسب و کار خود استفاده کنید؟ نظرات خود را برای ما بفرستید.

مطلب ارسالی از : دایان عطا مدیر وبسایت  آکادمی رشد

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۱۹ votes)

دیدگاه‌ها

این مقاله برای من خیلی مفید بود. ممنونم

سایت بسیار خوبی دارید.موفق باشید

عاااالی بود .عاشق متن های هستم که باعث تغییر نگرش میشوند

مطلب جالبی بود
از زحمتی که در ارائه آن نمودید ممنونیم

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative