پنج شنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ - September 21, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

کسب و کار خانگی

کمبود تکنسین ماهر در بازار کار دلیل شکست طرح مشاغل خانگی

کمبود تکنسین ماهر در بازار کار دلیل شکست طرح مشاغل خانگی

معاون وزیر کار سیستماتیک نبودن طرح مشاغل خانگی را عامل اصلی عدم موفقیت این طرح می‌داند و معتقد است کشور اکنون به‌شدت به تکنسین ماهر نیاز دارد.

کوروش پرند با بیان اینکه ایجاد مراکز علمی کاربردی مهارت در راستای پیوند آموزش‌های مهارتی رسمی و غیررسمی دنبال می‌شود، گفت: وجود امکانات و تجهیزات از یک‌سو و منابع انسانی توانمند در حوزه‌ فنی و حرفه‌ای از سوی دیگر، ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد مراکز علمی-کاربردی است.

تبدیل سرگرمی حق‌الزحمه‌ای به یک کسب و کار بادوام

تبدیل سرگرمی حق‌الزحمه‌ای به یک کسب و کار بادوام

حتماً تا به حال اصطلاح فری‌لنسر (Freelancer) به گوشتان خورده‌است. فری‌لنسرها افرادی هستند که به‌صورت حق‌الزحمه‌ای (کارمزدی) مهارت و تخصص خود را برای برطرف‌کردن نیازهای مشتریان خود در اختیارشان قرارمی‌دهند. به تعریف دیگر، این متخصصان کارمزدی یا حق‌الزحمه‌ای به‌جای استخدام‌شدن در یک شرکت، خود به‌صورت مستقل به ارائه‌ی خدمات کوتاه‌مدت (پروژه‌ای) به مشتریان خود می‌پردازند.

اقتصاد اشتراکی و کسب و کارهای موفق حول کمپانی Airbnb

اقتصاد اشتراکی و کسب و کارهای موفق حول کمپانی Airbnb

از اواسط دهه‌ی اول قرن ۲۱، همزمان با پیدایش اقتصاد اشتراکی بسیاری از مردم تلاش خود را برای غلبه بر سیستم اقتصادی حاکم افزایش داده‌اند. اقتصاد اشتراکی یک اکوسیستم اجتماعی-اقتصادی است که حول مفهوم اشتراک منابع‌ فیزیکی و انسانی بناشده‌است. اقتصاد اشتراکی شامل اشتراک در آغاز، تولید، توزیع، تجارت و مصرف محصولات و خدمات مختلف توسط مردم و یا سازمان‌ها می‌شود. کمپانی‌های صاحب‌نامی چون eBay با استفاده از اینترنت و فناوری اطلاعات، افراد و سازمان‌ها را در تولید ثروت از طریق به اشتراک‌گذاری محصولات و خدمات خود یا دیگران توانمند کرده‌اند.

جزئیات آئین‌نامه اجرائی جدید کسب و کارهای خانگی و تعیین ۶ هدف جدید اشتغالی

دبیرخانه‌ی ستاد مشاغل خانگی جزئیات آئین‌نامه‌ی اجرائی ساماندهی و حمایت از بنگاه‌های پشتیبان کسب و کارهای خانگی٬ خُرد و کوچک را اعلام کرد.

شورای عالی اشتغال در جلسه مورخ ۹۳.۰۹.۰۳ بنا به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد آئین ‌نامه اجرائی بندهای الف، ب و ج ماده ۸۰ قانون برنامه‌ی پنجم توسعه و قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی٬ آئین‌نامه اجرائی ساماندهی و حمایت از بنگاه‌های پشتیبان کسب و کارهای خانگی٬ خُرد و کوچک را به شرح ذیل تصویب نمود:

مصاحبه با زهرا فخرایی، تصویرگر، نویسنده و عروسک‌ساز

در روزگاری که اینترنت و شبکه‌های اجتماعی تنها به فاصله‌ی چند کلیک آدم‌ها را در سرتاسر جهان به هم مرتبط می‌کند، برای موفق‌بودن نیاز به سرمایه‌ی هنگفت یا دفتر کاری مجلل نیست. نمونه‌های موفق از کسب و کارهای خانگی که بر پایه‌ی مهارت‌های شخصی کارآفرینان جوان راه‌اندازی شده کم نیستند. کسب و کارهایی که به مرور رشد کرده‌اند و به موفقیت رسیده‌اند. زهرا فخرایی و ماجرای عروسک‌هایش یکی از این نمونه‌هاست. زهرا هنرمندی است که همیشه به دنبال علاقه‌اش رفته‌است. هر جا احساس کرده راه را اشتباه آمده، با شهامت راهش را کج کرده و مسیر جدیدی را انتخاب کرده‌است.

۵ گام برای سنجش سریع اعتبار یک ایده‌ی کسب و کار

5 گام برای سنجش سریع اعتبار یک ایده‌ی کسب و کار

حتماً برای شما هم پیش آمده که یک ایده‌ی خلاقانه به ذهنتان رسیده‌باشد و به دلیل سختی فرآیندی که باید طی کنید تا آن ایده را به ثمر برسانید عطای ادامه کار را به لقایش بخشیده‌باشید. ولی در کمال تعجب چندی بعد مشابه ایده‌ی خود را در جایی دیگر می‌بینید و افسوس می‌خورید که ای کاش آن ایده را پیگیری کرده‌بودید. شاید اگر از اعتبار ایده‌ی خود مطمئن بودید و می‌دانستید که مشتریان از ایده‌ی شما استقبال می‌کنند آن‌را رها نمی‌کردید. پیش از کارآفرینی راه‌های مختلفی برای سنجش اعتبار ایده‌های کسب و کار وجود دارد.

۱۰ ایده کسب و کار برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی

10 ایده کسب و کار برای علاقمندان به کارآفرینی اینترنتی

اگر به کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب و کار علاقمندید ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید یا نگران بودجه اولیه آن هستید، کسب و کارهای اینترنتی گزینه‌ی خوبی برای شروع هستند. هزینه‌های راه‌اندازی اینگونه کسب و کارها به نسبت کم و دامنه‌ی کسب و کارهایی که می‌توانید راه‌اندازی کنید وسیع است. در این مطلب ۱۰ ایده برای راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی به علاقمندان کارآفرینی ارائه شده‌است:

۱. راه‌اندازی وب‌سایت‌های آموزشی

چگونه با راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک کارآفرینی کنیم؟

چگونه با راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک کارآفرینی کنیم

راه انداختن کسب و کاری کوچک میتواند تجربهای پرهیجان و جالب باشد. اما قبل از کارآفرینی و شروع کسب و کار فاکتورهایی وجود دارند که باید آنها را در نظر بگیرید؛ اینکه میخواهید کسب و کاری بدون داشتن سرمایه اولیه راه‌اندازی کنید یا برای شروع کارآفرینی سرمایه‌ی لازم را در اختیار دارید، اینکه می‌خواهید در چه حوزه‌ای کسب و کار خود را بنا کنید، غذا؟ طراحی اپلیکیشن؟ کسب و کاری خانگی؟ فرقی نمی‌کند چه کسب و کاری و در کجای دنیا قرار است راه‌اندازی کنید، هر جا که باشید مسیر کلی که به‌عنوان کارآفرین باید طی کنید مشابه است.

۸ نکته‌ی کلیدی برای افزایش بهره‌وری در کسب و کارهای خانگی

8 نکته‌ی کلیدی برای افزایش بهره‌وری در کسب و کارهای خانگی

راه‌اندازی و اداره‌ی کسب و کارهای خانگی کار ساده‌ای نیست. شرط موفقیت، داشتن نظم و انضباط، انگیزه‌ی فراوان و بیش از هر چیز اتکای به نفس است. برخی به اشتباه کار کردن از داخل خانه را معادل داشتن آزادی برای چشم‌پوشی از تراشیدن ریش و خوابیدن تا لنگ ظهر می‌دانند! هر چند کسب و کارهای خانگی و کار کردن از داخل منزل مزایای خاص خودش را دارد؛ از بی‌نیازی از رفت و آمد گرفته تا مهم‌ترین ویژگی آن که رئیس خود بودن است! اما به همان نسبت کار کردن در محیط غیررسمی خانه می‌تواند بهره‌وری شما را کاهش دهد.

اشتراک در RSS - کسب و کار خانگی
Ordiban Creative