پنج شنبه, ۰۳ خرداد, ۱۳۹۷ - May 24, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

۱۰ نکته برای حفظ تمرکز از ۱۰ کارآفرین جوان

نسخه PDFنسخه PDF
10 نکته برای حفظ تمرکز از 10 کارآفرین جوان

راه‌اندازی و توسعه یک کسب و کار، نقطه مقابل شغل‌های معمولی با ساعات کاری معلوم و معین ۸ ساعت در روز است. برای کارآفرینان وقتی برای ساعت‌زدن روزانه نیست؛ بنیان‌گذاران کسب و کارهای کارآفرینانه تا جایی که بتوانند کار می‌کنند. در کارآفرینی این کارکردن بی‌حد و حصر کارآفرینان شامل همه نوع کاری می‌شود! و خب سوی دیگر این همه‌کاره بودن این است که نیاز به تمرکز بسیار بالایی است و به‌دست آوردن و حفظ این تمرکز کار دشواری است.

کارآفرینانی که دانشجوهای فارغ‌التحصیل دوره "شتاب‌دهنده‌ی فناوری" Techstars بودند و یک دوره‌ی سه ماهه سخت و فشرده در Techstar شهر نیویورک را به اتمام رساندند نکاتی درباره‌ی حفظ تمرکز در میان هرج و مرج کارهای روزانه آموختند. در این مطلب آنها بهترین کاری که خود شخصاً برای تسلیم‌نشدن در برابر عوامل برهم‌زننده تمرکز انجام می‌دهند را در اختیار شما قرار داده‌اند.

۱. استراحت‌های کوتاه بین کار

یکی از مزایای کارکردن برای خود این است که لازم نیست نگران ساعات حضور خود باشید. کارها و عملکرد شما مسئول موفقیت یا شکست شرکت هستند، نه مدت زمانی که در دفتر کار حاضر می‌شوید یا زمانی که آن را برای صرف ناهار ترک می‌کنید. من هر چند وقت یک‌بار لابه‌لای کارها ۱۵ دقیقه چرت روزانه می‌گنجانم و زمانی که بیدار می‌شوم بسیار بهره‌ورتر از پیش به کار ادامه می‌دهم.

- ساتیس نادیموتو (Sathish Naadimuthu)؛ کارآفرین و یکی از بنیان‌گذاران Stefan’s Head

۲. موسیقی

برای من موسیقی بهترین راه حفظ تمرکز است. من دوست دارم سروصدای پس‌زمینه در دفتر کارم را با گوش‌دادن به موسیقی ساکت‌کنم. در Spotify (و یوتیوب) لیست‌های جالبی برای موسیقی‌ها مناسب برای تمرکز وجود دارد. همیشه برای یک جفت هدفون باکیفیت سرمایه‌گذاری کنید!

- جوزف فاسون (Joseph Fasone)؛ کارآفرین و مؤسس Pilot

۳. برگزاری تمامی جلسات کاری تنها در یک روزِ هفته

وقتی استارتاپی را می‌گردانید، فرصت‌های زیادی برای ملاقات با مشتریان، مشاوران و سرمایه‌گذارها پیدا می‌کنید. اگر تمامی درخواست‌ها را قبول می‌کردم دیگر وقتی برای توسعه و پیشرفت کارها باقی نمی‌ماند. ما سعی کرده‌ایم به جای پخش‌کردن جلسات در طول هفته، حتی‌الامکان آنها را فقط در جدول زمانی پنجشنبه‌ها بگنجانیم.

- برندون پَتون (Brandon Paton)؛ کارآفرین، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Localize

۴. آرامش ذهن

گوش‌دادن به موسیقی تکراری در حین کار به من کمک می‌کند تا "متمرکز" بمانم. به‌علاوه‌، کارکردنِ دیروقت به من در حفظ تمرکز کمک می‌کند؛ چون وقتی مغزم کمی خسته شده تمرکزکردن برایم آسان‌تر می‌شود.

- جاناتان کورنلیسن (Jonathan Cornelissen)؛ کارآفرین ،مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران DataCamp

۵. اولویت‌دهی به کارها و وظایف

رسیدگی به چند کار کوچک قبل از رفتن سراغ یک کار بزرگ باعث می‌شود کار بزرگ‌تر با راحتی بیشتری پیش برود. دکمه‌های میان‌بر صفحه‌کلید رایانه نیز کمک زیادی به حفظ تمرکز در حین انجام کارها می‌کند.

- کریستل مبینی (Krystle Mobayeni)؛ کارآفرین، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران BentoBox

۶. برنامه‌ریزی برای همه‌چیز

اگر می‌خواهید کاری را انجام دهید آن را در تقویم بنویسید. اگر کاری در تقویم من نباشد انجام نخواهد شد!

- آریل براینر (Ariel Briner)؛ کارآفرین، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Cartesian Co

۷. سازماندهی وظایف

ما هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه محصول و کسب و کار خود هستیم، درنتیجه تمرکز برای ما یک امر کلیدی است. ما از waffle.io برای طوفان ذهنی و پیگیری ویژگی‌های محصول جدید استفاده می‌کنیم که با سیستم کنترل‌ نسخه‌های مختلف محصول تلفیق شده تا همگی یک لیست وظایف و مسائل را داشته باشیم. با یکی‌کردن وظایف متنوع‌مان می‌توانیم همه‌ی اعضای تیم را برروی یک هدف متمرکز نگه داریم.

- آنتونیو پلگربنو (Antonio Pellegrino)؛ مؤسس و مدیرعامل LSQ

۸. اختصاص‌دادن زمان‌هایی مشخص برای انجام اموری مشخص در هر وضعیت!

من همه چیز را در تقویمم می‌نویسم: وعده‌های غذایی، ایمیل‌هایی که باید ارسال کنم و خواب! در روزهای شلوغ گاهی فراموش‌کردن هر سه اینها آسان می‌شود. اختصاص‌دادن زمان برای انجام برخی امور در هر شرایط و اوضاع تضمین می‌کند که حداقل وقتی همه چیز دیوانه‌وار می‌شود از برنامه‌ی روزانه‌ی ایده‌آل خود آگاه باشم. به‌عنوان جایزه، یک ساعت در روز را برای ورزش اختصاص دهید.

- شِین اسکرانتون (Shane Scranton)؛ مؤسس IrisVR

۹. تعیین اهداف هفتگی

هر هفته ما اهدافی که هرکسی باید در آن هفته عملی کند را تعیین می‌کنیم، تا به‌عنوان یک لیست کنترل بهره‌وری از آن استفاده کنیم. در پایان هر هفته یک به یک سراغ موارد مشخص‌شده می‌رویم و درباره‌ی آنها صحبت می‌کنیم که آیا آنها را عملی کرده‌ایم و اگر نه چرا و بعد برای هفته‌ی بعد هدف می‌گذاریم. این کار کمک می‌کند همه در کنترل باشند و به جلو پیش برویم.

یک چیز دیگر که به ما کمک می‌کند تعیین زمان‌هایی در تقویم برای صحبت درباره‌ی مسائل محتلف است. درگیرشدن بیش ازحد در پاسخ به ایمیل‌ها و کارکردن بر روی پروژه‌های فردی خیلی آسان اتفاق می‌افتد، درنتیجه اگر زمان مشخصی برای کار با یکی از اعضای تیم برروی موضوعی خاص تعیین کنید، هر دو می‌توانید برای روزهایتان مطابق آن برنامه‌ریزی کنید و آن زمان تعیین شده را به‌صورت بهره‌ور استفاده کنید. ما نهایت تلاش خود را می‌کنیم تا به زمان‌های شروع و اتمامی که برای برنامه‌ها تعیین می‌کنیم پایبند باشیم. همه‌ی تقویم‌هایمان با همه‌ی اعضای تیم به اشتراک گذاشته می‌شود تا مدیریت آن آسان باشد.

- مکنزی بارث (Mackenzie Barth)؛ کارآفرین، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران Spoon University

۱۰. مراقبت از خود

در طول کار ما رشد بسیار سریعی را تجربه کردیم. ورزش کردن و سالم ماندن در اوقاتی که محصول نهایی را بالانس می‌کنید، سرمایه جذب می‌کنید و یا در هنگام تلاش‌های روز نمایش بسیار مهم است.

- تیه‌ری شلنباخ (Thierry Schellenbach)؛ کارآفرین و یکی از بنیان‌گذاران Stream

منبع: tsepa.com | ترجمه: روزآفرین

به این مطلب امتیاز بدهید: 
No votes yet

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative