جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ - September 22, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

۷ نکته برای نوشتن ایمیل‌های تماس ِسرد مؤثر

نسخه PDFنسخه PDF
7 نکته برای نوشتن ایمیل‌های تماس ِسرد مؤثر

تماس سرد یکی از روش‌های بازاریابی است. در یک تماس سرد مخاطب یکی از مشتریان بالقوه‌ی شماست. در این روش گروه بازاریابی بدون اطلاع قبلی مخاطب با او تماس برقرار می‌کند و به همین دلیل به این روش تماس سرد گفته می‌شود. تماس سرد می‌تواند از طریق تماس تلفنی، پیامک و یا ایمیل انجام گیرد. البته این روش بازاریابی چالش‌های خاص خودش را دارد و ممکن است به رنجش خاطر مشتریان و در نهایت از دست دادن آن‌ها منتهی شود. اما مهم‌ترین مزیت این روش کم‌هزینه بودن آن است. در صورتی که تصمیم به استفاده از این روش دارید باید ملاحظات لازم را درنظر بگیرید.

سوالی که از بسیاری از بازاریاب‌ها پرسیده می‌شود این است که چگونه با مشتریان بالقوه خود تماس‌های سرد موفقیت‌آمیز برقرار می‌کنند؟ مثلاً با یک مدیر کسب و کار یا صاحب یک استودیوی فیلم‌سازی و یا حتی مردم معمولی. مهم‌ترین رازی که مردم می‌خواهند بدانند این است که چگونه این تماس‌ها جواب می‌دهد؟ چگونه مخاطب به پاسخ دادن راضی می‌شود؟

در ادامه چند توصیه و نکته‌ی تأثیرگذار در ارسال ایمیل‌های سرد ارائه شده‌است:

۱. به مخاطبان خود محتوای خوب ارائه دهید.

مردم، به‌خصوص مدیران سطح بالا، اکثراً روزانه با انواع و اقسام ایمیل‌های مختلف بمباران می‌شوند. به‌طور کلی ولی یک چیز معمولاً صادق است: اگر برای افراد محتوای جالب و منحصر به فردی ارائه دهید، هرقدر هم که آدم مهمی باشد، به احتمال زیاد پاسخ شما را می‌دهد. محتوای بی‌کیفیت همیشه بی‌پاسخ خواهدماند. مهم‌تر از آن، اگر اولین تماس شما با ارسال یک محتوای ضعیف و بی‌کیفیت انجام شود، نه تنها مخاطب مورد نظر تماس شما را بی‌پاسخ خواهدگذاشت، که در آینده نام تجاری شما همیشه او را به یاد یک کسب و کار ضعیف و غیرجذاب می‌اندازد.

۲. خیلی سریع به سراغ اصل مطلب بروید.

امروزه مردم خیلی زود توجه خود را از روی موضوعات مختلف برمی‌دارند. در نتیجه شما زمان بسیار محدودی برای جلب نظر آن‌ها دارید. وقتی ایمیلی برای کسی می‌زنید باید با دو جمله اول آنها را مسحور خود کنید. با نوشتن کلمات و عبارات جذاب و کنجکاوکننده مخاطبان را به ادامه‌ی خواندن ایمیل تشویق کنید.

۳. مکالمه را غیررسمی نگه‌دارید.

اگر در یک ایمیل بیش از حد رسمی باشید احتمال دارد برای مخاطب کمی عجیب به نظر برسید. غیررسمی بودن البته به معنی شوخی کردن و استفاده از عبارات زیادی خودمانی هم نیست. از عبارات صمیمانه استفاده کنید و حواستان به املا و دستورزبان جملات نیز باشد.

۴. اعتماد به‌نفس داشته باشید.

به قانون اول برمی‌گردیم، اگر به مخاطب خود محتوای خوب تحویل می‌دهید به‌همان نسبت هم به چیزی که به آنها می‌دهید اعتماد داشته باشید. از طرف دیگر مغرور نباشید ولی به شکلی پیغام را برسانید که نشان دهید شما نسبت به باارزش بود محتوای خود واقف هستید و لیاقت کار کردن با آنها را دارید.

۵. ایمیل را شخصی کنید.

از ارسال ایمیل‌هایی که سرخط آن نشان می‌دهد این ایمیل را برای ده‌ها نفر دیگر هم ارسال کرده‌اید پرهیزکنید. معمولاً ایمیل‌هایی که با "آقای محترم" یا "خدمت مسئول محترم" شروع می‌شوند از این دست ایمیل‌ها هستند. مخاطب شما دوست دارد حس کند که شما برای او وقت مجزا از مخاطبان دیگر اختصاص داده‌اید.

برای شخصی کردن ایمیل، نام مخاطب خود را در ابتدای متن قرار دهید و در صورت امکان در لابه‌لای متن به نکته‌ای منحصر به مخاطب خود اشاره کنید. اینکه وقتی فردی ایمیل سرد شما را دریافت می‌کند احساس کند که تنها گیرنده‌ی آن ایمیل است تأثیر بسیار زیادی دارد.

۶. بدانید برای چه کسی ایمیل می‌فرستید.

این یک اتفاق شایع است؛ وقتی که یک متن از پیش نوشته‌شده را برای فرد دیگری کپی-پیست می‌کنید و فراموش می‌کنید نام فرد قبلی را حذف کنید! بررسی هر ایمیل و ایجاد تغییرات لازم برای فرد جدید، زمان بسیار ناچیزی می‌گیرد ولی اشتباهات این‌چنینی می‌تواند به راحتی منجر به از دست رفتن مشتریان شود.

۷. بعد از ارسال، نتیجه را پیگیری کنید.

درصد بالایی از افرادی که برای آن‌ها ایمیل سرد ارسال می‌کنید بار اول پاسخ شما را نمی‌دهند. همان‌طور که اشاره شد امروزه حجم ایمیل‌های دریافتی ممکن است به قدری زیاد باشد که مخاطب فراموش کند ایمیل شما را باز کند و یا پاسخ بدهد. اینکه مخاطبان شما همان بار اول جوابتان را نداده‌اند لزوماً به این معنی نیست که عمدی در کار بوده است. پیشنهاد می‌شود دو بار دیگر ایمیل مربوطه را برای شخص مورد نظر ارسال کنید و اگر پاسخی دریافت نکردید، بعد از سه بار واضح است که گیرنده نیت پاسخ دادن به ایمیل شما را ندارد.

منبع: Entrepreneur | ترجمه: روزآفرین

مرتبط: ۷ گام برای تهیه یک استراتژی بازاریابی ایمیلی موفق
 

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۱ vote)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative