یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - May 20, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

۸ قدم تا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک

نسخه PDFنسخه PDF
8 قدم تا راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک

اگر از کار تمام وقت هفتگی خود خسته شدهاید و تصمیم دارید کسب و کاری نوپا تاسیس کنید اما از نتایج احتمالی این تصمیم میترسید توصیه میکنم شروع کار را کمی به تعویق بیاندازید. با این وضعیت موفق نخواهید شد! بهترین کار، ادامهی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت بر روی کسب و کار نوپایتان است. برای مدتی محدود و موقت!

دیدگاه و تصویر ذهنی شما نقش بسیار مهمی در آغاز و ادامهی کسب و کارتان بازی میکند. اگر اساس کسب و کارتان را بر پایه‌ی ترس بگذارید شکست خواهید خورد. اما اگر پایهی آن را بر یقین و اعتماد به نفس و سختکوشی بگذارید بدون شک موفق خواهید شد.

اگر کارمندی هستید که مدتی‌‌ست به ترک شغل فعلی و شروع کسب و کاری جدید برای خود فکر میکند و اگر ترس و تردیدِ پس ذهنتان شما را از حرکت باز داشته، این مطلب انگیزهی لازم برای اجرای تصمیمتان را فراهم میکند!

خود را برای برداشتن این ۸ قدم مهم آماده کنید:

۱. ذهنتان را برای بازی پیش رو آماده کنید و رشد و توسعهی نگرش کارآفرینانه را در خود آغاز نمایید.

"رهبری به عنوان نیست، به نمونه‌ی عمل است."

   -  دنیل آدنتوجی

دلیل موفقیت چشمگیر کارآفرینانی چون بیل گیتس و آلیکو دانگوته این است که ذهنشان را مثبت تربیت کردهاند.

یکی از اولین کارهایی که برای کارآفرین شدن باید انجام دهید ایجاد تفکر و ذهنیتی کارآفرینانه است.

به یاد داشته باشید که برای کسب و کارتان باید سرانجام روزی شغل فعلی را رها کنید. پس باید از نظر روحی و ذهنی آمادگی داشته باشید. باید برای چالشهای پیش رو آماده شوید.

یک توصیه حرفهای:

کارآفرینی که دیدگاهی کارآفرینانه نداشته باشد هرگز موفق نخواهد شد. بدون چنین دیدگاهی موفق نخواهید بود. باید مهارتهایی چون رهبری، مذاکره و برقرار کردن رابطه و شبکهسازی با آدمها را در خودتان ایجاد کنید.

شما همچنین باید برنامههایی برای شرکت در سمینارهای مربوط به کسب و کار تدارک ببینید تا برای کارهای آینده مجهزتر و قویتر باشید.

۲. خودکاری بردارید و طرح کسب و کاری قوی طراحی کنید.

برای ادارهی موفق یک کسب و کار کوچک احتیاج به یک طرح کسب و کار دقیق و قوی دارید. اگر قصد راه اندازی کسب و کار نوپایی را دارید حتماً به آن احتیاج خواهیدداشت.

توصیه حرفهای:

فراموش نکنید که یک طرح کسب و کار خوب، مبلغ تقریبی که برای شروع به آن احتیاج دارید، مبلغی که برای رشد لازم خواهید داشت و مکانی که قرار است در آن کسب و کار برپا شود  را شامل میشود.

۳. به دنبال همکار باشید؛ شریک یا شرکایی قابل اعتماد.

در تمامی کسب و کارهای نوپا، "همکاری" نکتهی حائز اهمیتیست. در واقع یکی از رموز موفقیت شرکتهایی چون اپل، میکروسافت، گوگل و اینتل همین همکاری است.

اما پیش از انتخاب شریک کاری مطمئن شوید که آن شخص با شما دیدگاه و چشمانداز مشترکی دارد. بدون همکاری دوطرفه کسب و کار شما رشد نخواهد کرد.

توصیه حرفهای:

یکی از قوانین هوشمندانهی شراکت تجاری، امضای قرارداد انحلال شراکت است. به این دلیل که اگر احیاناً همه چیز بر وفق مراد پیش نرفت راه خروجی منطقی و مناسبی باقی بماند.

۴. از اول تمام وقت شروع نکنید. کسب و کار جدید را نیمه وقت آغاز کنید.

پس از طی برداشتن قدمهای فوق، گام بعد شروع نیمه وقت کسب و کار مورد نظرتان است. من همیشه بر اهمیت این نکته برای کارمندان تأکید میکنم. حقیقت این است که بسیاری از ما برای برپا کردن کسب و کار خود برنامهریزی میکنیم ولی همهی ما آمادگی برخواستن و راه افتادن یکباره را نداریم.

توصیه حرفهای:

منتظر چراغ سبز نمانید.

۵. صبر نکنید تا همه چیز تیره و ناامید کننده یا شیرین و کامل به نظر برسد! هرچه سریعتر "شروع" کنید.

نکته:

به اینکه اگر کسب و کارتان را شروع کنید چه میشود یا اگر شروع نکنید چه اتفاقی رخ میدهد فکر نکنید!

واقعیت این است که برای "شروع" فرآیند راهاندازی کسب و کار نیازی به پول ندارید. در واقع اصلاً به منابع مادی احتیاج ندارید؛ تنها باید مصمم باشید و دارای ذهنی مثبت. کسانی که این دو ویژگی را دارند در کسب و کار خود پیشرفت میکنند.

اگر سرمایهی شما کافی نیست ذهنتان را درگیر نکنید، با آنچه دارید "شروع" کنید.

فراموش نکنید کارآفرینان مطرح دنیای اینترنت مثل برایان کلارک (Brian Clark)، درن روز (Darren Rowse)، بامیدل اونیبالوسی (Bamidele Onibalusi)، مایکل چیبوزور (Michael Chibuzor) و جان چو (John Chow) وقتی کسب و کار آنلاینشان را آغاز کردند سرمایهی کافی و لازم در اختیارشان نبود و با همان مقدار کمی که داشتند شروع کردند.

به یاد داشته باشیم کمپانیهای دِل، فیسبوک، گوگل و آمازون همه از خوابگاه های دانشجویی شروع شدند؛ شما هیچ بهانهای ندارید!

۶. تقسیم کار کنید.

راهاندازی و پیگیری امور یک کسب و کار نوپا میزان زیادی از وقت و انرژی شما را به خود اختصاص میدهد و نیازمند کار و تلاش بسیار است.

قدم بعدی برای شروع کار، تخصیص بهینهی زمان است.

چند ساعت از روز را به کار کردن بر روی کسب و کار شخصی خود اختصاص خواهید داد؟

آیا میخواهید کسب و کارتان را آخر هفتهها بگردانید؟

باید به این سؤالها پاسخ دهید.

توصیه حرفهای:

به یاد داشته باشید اگر میخواهید کسب و کارتان دوام داشته باشد، باید برای ساختنش زمان بگذارید.

اینجا جایی است که شرکای شما وارد قضیه میشوند. اگر شریکی دارید وظایف را تقسیم کنید و دائم به خودتان یادآوری کنید که نسبت به موفقیت یا شکست هر تکلیف مسئولیت آنرا بپذیرید.

نکته:

نگویید "کار روزانهی من وقتی برای برپاکردن کسب و کار جدیدم نمیگذارد." هرگز!

من کارآفرینانی مثل اوان چیا (Ewen Chia) و اوبازو اوجیگبیس (Obazu Ojeagbase) میشناسم که روزها کار معمولشان را انجام میدادند و شبها کسب و کار شخصیشان را به پیش میبردند.

۷. از کارتان استعفا دهید.

این قسمت، بخش محبوب من است!

تبریک میگویم!

بعد از شروع کسب و کاری کوچک، گام بعدی ترک شغل فعلی است. حقیقت این است که هیچ راهی برای انجام درست و موفق دو کار به طور همزمان وجود ندارد.

برای دستیابی به حداکثر موفقیت ممکن باید روی یکی تمرکز کنید.

اگر واقعاً میخواهید کسب و کارتان در مدت زمان کوتاه رشد کند باید تمام تمرکزتان را متوجه آن کنید.

توصیه حرفهای:

زمانبندی استعفایتان را درست تنظیم کنید. در تصمیمگیری عجله نکنید، قبل از استعفا مطمئن شوید که کسب و کارتان حداقل کمی پول روانهی حساب بانکیتان میکند!

۸. افسرده نشوید؛ مقاوم باشید!

راهاندازی کسب و کاری نوپا مثل آب خوردن نیست! واقعاً محتاج کار سخت و سنگین است. اما به یاد داشته باشید که هر چقدر مسیر، پراسترس و دشوار شد تسلیم نشوید.

تسلیم نشوید و کوتاه نیایید.

اگر احساس کردید که از نظر روحی تحت فشار و دچار اضطراب هستید، شرایط سخت و پراسترسی که کارآفرینانی همچون لری پیج (Larry Page)، دیوید فولی (David Filo) و مایکل دل (Michael Dell) کارشان را در آن آغاز کردند به یاد آورید.

از این آدمها برای خودتان مدل و الگو درست کنید.

از اشتباهاتشان درس بگیرید و مطالبشان را بخوانید. این سریعترین راه موفقیت و توسعهی کسب و کار نوپای شماست.

"اینکه کجا هستید مهم نیست، اینکه به "کجا میروید" تعیین کننده است."

    - دنیل آدتنوجی

 

منبع

ترجمه و تلخیص: روزآفرین

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۲۲۳ votes)

دیدگاه‌ها

خیلی جالب و تاثیر گذار بود. ممنون

سپاس از توجه شما

با تشکر فراوان.واقعا ایران بهترین جا برای ارائه خدمات مناسب و شخصی ایست.
<a href=" http://metafekr.com/" rel="nofollow"> جملات تاکیدی</a>

با سلام اگه کسی قصد راه اندازی کسب و کاری داره و نیاز به سوله و مکان مناسب داره با شماره ۰۹۱۲۴۰۳۱۷۸۸ تماس بگیره

بسیار مفید بود.با سپاس

متشکر

با سپاس از لطف شما
بسیار عالی بود

ممنون نکات مهمی بودن

مطالب بسیار ارزشمندی است،ضمن تشکر از شما یک درخواست داشتم که در بعضی از مطالب از یک کتاب یا کارآفرینی نام برده شده است در صورت امکان زندگینامه یا کتاب نامبرده شده را برای مطالعه قرار دهید.ممنون و سپاس از زحمات با ارزشتان

مرسی از مطالب خوبتون

ممنون از مطلب آموزنده و کاربردیتون. البته من فکر می کنم پس از طی کردن همه این مراحل به یک طرح اولیه یا بهتر بگم یه مدل کسب و کار احتیاج داریم تا تمام قدم هایی که در این مسیر برمیداریم رو منسجم و هدفمند کنه !!!

اتفاقا خوب بود افرین مدیر انتشار نظرات بدون سانسور که میگن همینه

نکات حائز اهمیتی مطرح شد..خواهشا نکات بیشتر و با جزئیات بیشتر برای افرادی که واقعا قصد دارند روزی کارآفرین شوند رو بازهم بیان نمایید.باسپاس فراوان

با سلام
بنده مترجم و کارشناس ارشد زبان انگلیسی هستم. دارای دو کتاب منتشر شده و ۱۲ سال سابقه در حوزه ترجمه متون انگلیسی و فارسی. برای ترجمه مقالات تمایل به همکاری با گروه شما دارم. منتظر پاسختان هستم.
شماره تماس:۰۹۱۳۰۳۲۴۱۶۰

سلام.توضيحات شما بسيار شيرينو جذاب بود.اما اين موارد تنها براي كساني به كار ميره كه تجربه اي از يك ايده در ذهنشون دارن.نمي دونم توي اين شرايط قرار گرفتيد يانه وقتي كسي از شغل كارمندي و تمام مشكلات وحاشيه هاي كارمندي خسته ميشه به فكر يك شغل مستقل براي خودش ميشه درون ذهنو قلبش ناگهان طوفان شديدي از ايده هاي مختلف مياد و سرانجام از آشفتگي ذهني زياد تمام ايده هاش به بن بست ميخوره چيزي جز نا اميدي سراغش نمياد.لطفا از درست انتخاب كردن ايده وراه حل مراحل مقابله با اين احساس بد رو كمي توضيح بديد من كه هرچه مقاله خوندم به هيچ نتيجه اي نرسيدم.شايد شما كمكم كني ممنون

مطالب مفید و پرکاربردی بودن.
ممنون

با سلام من امیر فتحی هستم فوق لیسانس حسابداری و مشاوره مالی و اقتصادی ---- دهها ایده برای راه اندازی شرکت کارخانه فروشگاه و تجارت دارم با من تماس بگیرید ۰۹۱۲۰۶۵۷۴۹۸
۰۹۱۱۶۳۷۴۶۵۴

با عرض سلام من یه کم سرمایه دارم دنبال یه شریک مطما با ایده خوب برای سرمایه‌گذاری دارم شماره تلفن و واتساپ می‌دونی تماس بگیرین ۰۰۹۷۱۵۰۴۲۹۹۸۱۵

سلام دوستان.
من یک ایده اقتصادی دارم در زمینه مواد غذایی که مطمئنم درآمد خوبی داره(حداقل بیست میلیون تومان در ماه سود خالص).
سرمایه اولیه لازم بدون هزینه مکان کارگاه کمتر از ۱۰ میلیون تومان است…تعداد کارگر لازم حدودا ۱۰ نفر(سود ذکر شده پس از کسر حقوق کارگران و هزینه حمل و نقل و … محاسبه شده است)
این ایده کسب و کار برای فروش یا مشارکت میباشد…
قیمت فروش ۵۰ میلیون تومان
شرایط مشارکت : دریافت ۲۰ میلیون تومان در ابتدا و همچنین دریافت ۳۰ درصد از سود خالص ماهیانه بعنوان حقوق اجرای طرح.
تماس از طریق تلگرام
۰۹۳۳۵۰۷۵۷۸۷

اگر کسی علم رو درست و تا انتها دنبال کنه حتما موفق میشه اما کسی که علاقه به کارآفرینی و استرس ها و سختی هاش داشته باشه میتونه در طول مسیر همه چیز رو بدست بیاره
دنیای کارآفرینی یه دنیای پرچالش و سخت و زیباست و کسی که عاشق کارآفرینی باشه همه سختی هاشو میپذیره و ازشون لذت میبره
اما کارآفرینی هم کار هرکسی نیست بعضی ها یک زندگی آروم و بدون دغدغه رو بیشتر ترجیح میدن. :)

با سلام
بابت مطالب ارزشمند سایت تشکر میکنم . سایت بسیار خوبی برای صاحبان ایده هست و میتونن بواسطه تجارت و اطلاعاتی که در این سایت قرار گرفته و موجود هست ایده های خودشون تا حد زیادی قربال کنند .

* دوستانی مشهدی که من یک تیم از بین دوستان صاحب ایده در زمینه های فرهنگی - اقتصادی در مشهد راه انداختم که به کمک هم خروجی های مناسبی تا به امروز گرفتیم. اگر فکر میکنید بستری برای رشد و قربال ایده هاتون نیاز دارین میتونین به جمع ما بپیوندید. در هر زمینه ای ایده و یا طرحی داشته باشین دعوت به همکاری میکنم .
۰۹۳۵۳۶۵۲۶۶۲

اگر سوالی بود در رابطه با کارآفرینی میتونیم کمکتون کنیم

سلام
۱۲ساله تجربه تهیه وفروش کیک ودسر فرنگی رودارم.بازارهدف :کافی شاپ،سفره خانه،رستوران،هتل ...۵-۶سال میانی اوج کارم بوده.بمرور با افزایش افراد مجرب واومدن کیکهای جدیدتر نزول کردم.مایلم با کسی که علاقه،انگیزه کافی داره کار رو مجددا احیا کنم.اقتضای اینکارشروع از پله اول است.و تقریبا تثبیت شدن .پرشی وجهشی نداریم.بهتراست که:کمتراز۳۵سال+علاقه،+انگیزه،+پشتکار+بین ۵تا۱۰سرمایه.فرد مناسبی برای همکاری میباشد.گفت و شنود شاید بابی برای همکاری باشد.تلگرام ۰۹۳۸۳۹۶۳۴۹۳

چطوری باهاتون برای اموزش در ارتباط باشم

اگرکسی تمایل داشت مستقلا فعالیت کند.حدود۱۰تا کیک ودسر آموزش میدم بشرط امکان کسب درآمد،ازنظرهوش ویادگیری متوسط باشی.تضمینی ظرف یک هفته میتونی کارو شروع کنی.تا هر زمانی نیازت باشه.پشتیبانی و راهنمایی خواهم کرد.

اقای عباس اموزش کیک و دسر به چه شکلیه,

یک دانشجو معماری داخلی که تجربه ای نداره تازه اول راهه به پولم احتیاج داره☻☻☺به نظر شما چه کاری از دستش بر میاد یکم راهنمایی کنید با تشکر

عرض سلام و وقت بخیر.من یک زمین با متراژ بالا دارم که در یکی از شهرستان های استان فارس,حدودا در ۲۰ کیلومتری شهر قرار داره.تصمیم دارم بخشی از این زمین رو به یه مکان تجاری تبدیل کنم.مثلا یه کارگاه تولیدی کوچک...که سرمایه بالایی لازم نداشته باشه.لطفا اگه ایده ای متناسب با شرایطی که ذکر شد دارید,با من درمیون بذارید.تشکر

آخه برادر من، کسی ایده رو مفت و مجانی که بهت نمیده.خودت بودی بعد از کلی فکر و بیخوابی(البته باید ایده پردازم باشی تا به ذهنت برسه) میومدی به یه نفر همینطوری ایدتو بدی..

با سلام
واقعا مقاله فوق العاده ایی
با تشکر
گروه تحقیقاتی متا فکر- مرجع جملات تاکیدی مثبت در ایران

سلام.من طرحی دارم من می‌توانم دانه هایش انار رو از پوسته و گوشته کاملا جدا کنه.فروش طرح ۱۵۰میلیون تومان.۰۹۳۶۶۰۲۲۸۵۵

خیلی عالی بود حتمن به زودی کسب و کار توی رویاهایم رو شروع می کنم

باسلام وخسته نباشی وتشکر ازمطالب مفیدتون
چگونه باید از برگزاری سمینارهای کسب وکار اطلاع پیدا کنم

دوستان در زمینه مهندسی معدن می توانند از مطالب تخصصی در زمینه اشتغال معدن استفاده کنند.
http://www.broozeta.ir/‎

عالی بود.موفق باشید

با عرض سلام من دوست دارم یه کار شروع کنم تو استان فارس سرمایه اولیه از من تا ۲۵ تا اگه کسی ایده جدیدی داره میتونیم با هم شروع کنیم واتساپ بیاین یا ایمیل. در تماس باشین ۰۰۹۷۱۵۰۴۲۹۹۸۱۵ با تشکر

با عرض سلام و خسته نباشید ..اگه از دوستان کسی هست که در زمینه تهیه غذاهای سنتی و کیک و شیرینیهای خانگی و دسرو فینگر فود و تهیه غذاهای نو تبحر داره خوشحال میشم که با هم همکاری کنیم..سرمایه ازمن و کار از شما.

لطف کنید ابتدا به ایمل و یا شماره تماس ۰۹۱۲۷۷۷۸۷۲۰ پیام بدید.یا حق..

کسب و کار اینترنتی بدون هیچ هزینه ای
درآمد ماهیانه واقعی ۲ میلیونی
اگر میخوای بدونی چطوریه
روی لینک زیر کلیک کن خودت ببین

http://persiane.ir/?zir=1389

بسیار عالی

اماده کارم
ولی نمیدونم چه کاری دو قطعه زمین دارم به مساحت هر کدوم به۱۰۰۰متردرشهرستان چناران.امکانات هم همه چی داره.برای یک ایده وفکر خوب ...
سرمایه هم ۱۵میلیون دارم.۰۹۳۳۲۳۵۹۹۱۰
باتشکر...

من یه شغل با سودآوری بالا میشناسم . سابقه کار توی اون رو هم داشتم ولی سرمایه لازم رو برای راه اندازیش ندارم. حدود ۱۳۰ میلیون سرمایه لازم داره که حداقل ۳۰ درصدرو ماهانه برای کسی که سرمایش رو بیاره سود داره . هر کسی مایل به سرمایه گزاری بود با ایمیل با من در ارتباط باشه.

من یه شغل با سودآوری بالا میشناسم . سابقه کار توی اون رو هم داشتم ولی سرمایه لازم رو برای راه اندازیش ندارم. حدود ۱۳۰ میلیون سرمایه لازم داره که حداقل ۳۰ درصدرو ماهانه برای کسی که سرمایش رو بیاره سود داره . هر کسی مایل به سرمایه گزاری بود با ایمیل با من در ارتباط باشه.

جالب بود
کسب و کار های بیشتر در این سایت: http://bigwallet.ir/‎

سلام
ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران
را لانچ کردیم.
با توجه به اینکه شما هم در
این زمینه فعال هستید خوشحال می
شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی باهم
داشته باشیم
لینک گروه خدمتتون
https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

عرض سلام خدمت تمام کسانی ک دنبال کار عالی هستن با درامد حدود ۱ تا ۳میلیون(حداقل)
یه فرصت فوق العاده درامد زایی بی دردسر
برای اطلاعات بیشتر به کانال بنده @delwork_it

یا پیوی @crm302060
مراجعه کنید.

درود بر شما
متاسفانه در کشور ما خیلی ها به دنبال جذب در سیستم های دولتی هستند
این در حالی هست که کسب و کار آزاد در صورت مدیریت صحیح بازدهی بسیار بالاتری داره

با تشکر : آرین سیستم
وب سایت : https://www.ariansystem.net
موفق باشید.

مطلب خیلی خوبی بود. ممنون از شما.
۸ نکته مهم برای شروع کسب و کار آنلاین
<a href=" https://hadafesabz.com/?p=20086" rel="nofollow">مبانی موفقیت</a>

صفحه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative