جمعه, ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ - September 22, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار - (۵) خدمات یا محصول تولیدی

نسخه PDFنسخه PDF
بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار - (5) خدمات یا محصول تولیدی

وقتی نوشتن بخش سازمان و مدیریت ِطرح کسب و کارتان را تمام کردید، قدم بعدی توصیف خدمات یا محصول شما با تأکید بر مزایای موجود برای مشتریان است. بر روی این بخش تمرکز کنید که چرا محصول خاص شما باید نیازی از نیازهای مشتریان هدف را برآورده کند.

 

در بخش تولید یا خدمات چه چیزهایی بگنجانید؟

توصیفی از محصول/خدمات خود ارائه دهید؛
از منافع خاص و مشخص آن از نگاه مشتری. همچنین، باید درباره‌ی توانایی محصول یا خدمات خود برای رفع نیازهای مشتری، هر مزیتی که محصول شما بر رقبا دارد و مرحلۀ توسعۀ فعلی محصول (مثل ایده و نمونۀ اولیه) صحبت کنید.

جزئیات درباره‌ی چرخه‌ی حیات محصول؛
مطمئن شوید که در طرح کسب و کار خود، اطلاعاتی دربارۀ اینکه محصول یا خدمات شما در کجای چرخۀ حیاتش قرار دارد ارائه می‌دهید. هر عاملی که ممکن است روی این چرخه در آینده تأثیر بگذارد را هم قید کنید.

مالکیت معنوی؛
اگر کپی‌رایت یا درخواست حق ثبت موجود یا در نوبت یا پیش‌بینی شده برای آینده دارید آنها را در بخش تولید و خدمات طرح کسب و کار خود لیست کنید. همچنین، اگر عنصری کلیدی از محصول ممکن است ذیل اسرار تجاری دسته‌بندی شود آن را فاش کنید. در آخر، هر اطلاعاتی مربوط به توافق‌های قانونی مثل قراردادهای "عدم افشا" (nondisclosure) یا توافق‌های‌ "غیررقابتی" (non-compete agreements) را فراموش نکنید.

فعالیت‌های مربوط به تحقیق و توسعه؛
طرح کلی هر فعالیت مربوط به تحقیق و توسعه که مشغول انجام آن هستید یا برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید را ترسیم کنید. اینکه توقع چه نتایجی از فعالیت‌های تحقیق و توسعۀ آینده دارید را بنویسید. حتماً علاوه بر تلاش‌های تحقیق و توسعه‌ی کسب و کار خود، تلاش‌های سازمان‌های دیگر در صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید را هم تحلیل کنید.

قدم بعد اضافه کردن بخش مدیریت بازاریابی و فروش به طرح کسب و کارتان است.

 

منبع  |  ترجمه: روزآفرین

 

به این مطلب امتیاز بدهید: 
No votes yet

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative