یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - May 20, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار - (۷) درخواست جذب سرمایه‌

نسخه PDFنسخه PDF
راهنمای نوشتن یک طرح کسب و کار - (7) درخواست جذب سرمایه‌

اگر به‌دنبال جذب سرمایه‌ برای کسب و کار خود هستید، بعد از اتمام بخش بازاریابی و فروش، بخشی با عنوان درخواست جذب سرمایه قرار دهید؛ از این بخش برای ترسیم نیازها استفاده کنید.

درخواست سرمایه‌گذاری شما باید شامل اطلاعات زیر باشد:

- نیازهای فعلی کسب و کار شما برای جذب سرمایه

- نیازهای آتی کسب و کار شما برای جذب سرمایه بعد از پنج سال

- چگونگی استفاده از سرمایه‌ای که جذب می‌کنید:
آیا درخواست شما برای جذب سرمایه به‌منظور هزینه کردن برای ایجاد سود در آینده است (هزینه سرمایه‌ای یا Capital Expenditure)؟ به‌منظور بهره‌گیری از آن به‌عنوان سرمایه‌ی در گردش است؟ صندوق بدهی؟ ادغام با شرکت یا کسب و کاری دیگر؟ چه عوایدی برای سرمایه‌گذار خواهد داشت؟ هرچه هست، لیست آن را حتماً در این بخش بگنجانید.

- هر نوع برنامۀ استراتژیک مالی برای آینده:

خرید کسب و کار دیگر، تحت کنترل کسب و کار دیگری رفتن، برنامۀ پرداخت دُیون، یا فروش کسب و کار. این بخشها به شدت برای بستانکاران آینده مهمند، چراکه تأثیر مستقیم روی توانایی شما در پرداخت وام‌هایتان دارند.

وقتی در حال ترسیم نیازهای سرمایه‌ای خود هستید مبلغی که الان می‌خواهید و مبلغی که در آینده خواهید خواست را ذکر کنید. همچنین مدت زمانی که هر یک از دو مبلغ برنامه‌های کسب و کارتان را پوشش می‌دهند، نوع سرمایه‌گذاری که می‌خواهید (مثل سهام و یا وام و ...) و شرایطی که می‌خواهید اعمال شوند را ذکر کنید.

برای تقویت درخواست بودجه باید اطلاعات مالی مربوط به گذشته و آینده را هم فراهم کنید.

بعد از بخش درخواست جذب سرمایه، سراغ نوشتن قسمت بعدی طرح کسب و کار، یعنی برآوردهای مالی بروید.

 

منبع  |  ترجمه: روزآفرین

 

به این مطلب امتیاز بدهید: 
No votes yet

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative