پنج شنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ - September 21, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

کفش هوشمند؛ پاسخ هند به عینک گوگل!

نسخه PDFنسخه PDF
کفش و کفی هوشمند لیچال

در حالی که مردم هند هنوز نمی توانند عینک گوگل را در کشور خود خریداری کنند، نخستین مردمی خواهند بود که می‌توانند به وسیله‌ی مهم بعدی "فن‌آوری پوشیدنی" در دنیا دسترسی پیدا داشته باشن؛ کفش هوشمند!

استارتاپ هندی Ducere Technologies Pvt.‎، به زودی و در ماه سپتامبر، فروش کفش‌های هوشمند مجهز به بلوتوث خود را، با نام "لِیچال"، آغاز خواهد کرد. قیمت این کفش هوشمند ۱۰۰ دلار برای هر جفت خواهد بود. این کفش‌های هوشمند، با اپلیکیشن گوگل مپ در تلفن‌های هوشمند همراه شده و برای اعلام اینکه صاحب کفش، در چه زمان و در چه مکانی مسیر خود را برای رسیدن به مقصد نهایی تغییر دهد، لرزش ایجاد می‌کند.


نحوه قراردادن بلوتوث در کفی ِمخصوص

تنها لازم است به تلفن همراه خود اطلاع دهید که تصمیم دارید به کجا بروید و سپس آن را در جیب خود بگذارید؛ لرزش و صدای وز وز کفش راست یا چپتان، شما را به سوی مقصد راهنمایی خواهد کرد!

شرکت Ducere توسط دو مهندس هندی با نام‌های کریسپین لارنس (Krispian Lawrence)، مدیر اجرایی، و آنیروت شارما (Anirudh Sharma)، مدیر فن‌آوری، که هر دو سابقه‌ی تحصیل و کار در ایالت متحده را هم دارند در سال ۲۰۱۱ میلادی کار خود را در شهر سکندرآباد در ایالت جنوبی تلنگانا آغاز کرد و تا به حال ۵۰ کارمند را به استخدام خود درآورده است.


لارنس (چپ) و شارما (راست)، بنیان‌گذاران شرکت Ducere

لارنس ۳۰ ساله می‌گوید: "کفش های هوشمند، مکمل طبیعی بدن انسان هستند. شما ممکن است خانه‌ی خود را بدون ساعت یا مچ‌بندتان ترک کنید، اما هیچ‌گاه خانه‌ی خود را بدون کفش‌هایتان ترک نخواهید کرد!"

آقای لارنس از تجربه‌اش در دورانی که در ایالات متحده یک "واسطه‌ی ثبت اختراع" بود استفاده کرد تا ۲۴ حق امتیاز داخلی و بین‌المللی، در ارتباط با کفش‌های هوشمند قابل ارتعاش، برای شرکت خود به‌دست آورد.

شرکت Ducere کفش‌های لِیچال را، که در زبان هندی به معنی "مرا جلو ببر" است، ابتدا برای کمک به نابینایانی که برای راه‌رفتن به عصاهای مخصوص متکی هستند طراحی کرد.

این عصاهای مخصوص اگر چه مبتلایان به مشکلات بینایی را در تشخیص موانع یاری می‌کنند، اما توانایی اعلام جهت یا زمان پیچیدن در طول مسیر را ندارند. آقای لارنس در این‌باره می‌گوید: "این همان جایی است که ما وارد شده و کمبود فعلی را برطرف می‌کنیم."

بنا بر اعلام سازمان بهداشت جهانی، امروزه حدود ۲۸۵ میلیون نفر در دنیا با مشکل بینایی رو به رو هستند که بیشتر آن‌ها در کشور هند سکونت دارند.

در هنگام آزمایش کفش‌های هوشمند، شرکت هندی Ducere متوجه شد که این کفش‌های هوشمند قابلیت استفاده توسط افراد با بینایی معمولی را نیز دارد. برای مثال، دوندگان، دوچرخه‌سواران کوهستان یا حتی گردش‌گران می‌توانند مقصد خود را تنها یک بار وارد تلفن همراه خود کنند و دیگر نگران چک کردن مسیر در طول حرکت نباشند؛ لرزش و وز وز کفش‌ها زمان و مکان تغییر جهت‌های لازم را به آن‌ها اعلام خواهد کرد!

به گفته‌ی آقای لارنس این کفش‌ها می‌توانند به عنوان ابزاری دقیق برای ثبت مسافت طی شده و کالری سوزانده شده در طی مسیر استفاده شود.
 


تعدادی از کارکنان شرکت Ducere

 

منبع | ترجمه: روزآفرین

به این مطلب امتیاز بدهید: 
No votes yet

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative