یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - May 20, 2018

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/roozafar/public_html/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

۵ روش سنجش اعتبار یک ایده کسب و کار

نسخه PDFنسخه PDF
پنج روش سنجش اعتبار یک ایده کسب و کار

سؤال: من یک ایدهی کسب و کار دارم که دوست دارم آنرا پرورش دهم، اما تجربهی کارآفرینی و کسب و کار ندارم؛ از کجا باید شروع کنم؟

پاسخ: به عنوان یک کارآفرین شما همیشه در حال یادگیری هستید. تعداد کمی از ما دربارهی ایده یا فرصت کارآفرینی و راهاندازی کسب و کاری که به دنبال آن هستیم تخصص کافی داریم. پس شما تنها نیستید! اما بالاخره زمانی میآید که باید وارد بازی شوید و در حین حرکت جزئیات را یاد بگیرید.

در اینجا چند نکته که به شما در رسیدن به آن مرحله کمک میکند را مرور میکنیم.

۱. به ایدهتان با واقعیتها اعتبار ببخشید.

-  در مورد صنعتی که میخواهید به آن وارد شوید تحقیق کنید.
-  رقبا و جانشینهای احتمالی یا گرایشهای بازاری که ممکن است فرصت کسب و کار مناسبی برای ایدهی شما فراهم کند را بررسی کنید.
 این کارها نه تنها به شما تصویری واقعی از وجود و بزرگی فرصتی که پیدا کردهاید میدهد بلکه به شما کمک میکند خط مشیتان را بازتعریف کنید و آن را از چیزی که هم اکنون در بازار وجود دارد متمایز کنید.

۲. با گرفتن بازخورد به ایدهی خود اعتبار بدهید.
از صحبت کردن در مورد ایدهی خود با دیگران نترسید. بسیاری از کارآفرینان تازهکار نسبت به ایدههایشان بیش از حد پنهانکاری میکنند چون میترسند که کسی ایدهی آنها را بدزدد. اما به قول معروف، ارزش هر ایده فقط به اندازهی عملکرد آن است. احتمال اینکه کسی ایدهی شما را بدزدد و با آن کسب و کاری موفق ایجاد کند چقدر است؟ احتمالاً خیلی کم، پس وحشتزده نباشید!

به جای ترس، از دوستان، همسن و سالها و مشاوران بالقوه بازخورد بخواهید. به واکنشهای غریزی، انتقادها و هیجانها با دقت توجه کنید. ممکن است خیلیها فکر کنند عقلتان را از دست دادهاید، اما در هر حال بازخوردهای مفیدی جمع میکنید.

۳. کمک بخواهید.
کسانی که میتوانند کمک کنند را شناسایی کنید؛ مشاوران، شرکا و بنیانگذاران کسب و کارهای دیگر را پیدا و بررسی کنید و به سمتشان بروید. حتی اگر ارتباط مستقیم ندارید برایشان ایمیلی محترمانه بفرستید و به طور خلاصه ایدهی خود را شرح دهید. به آنها توضیح دهید که چگونه میتوانند به شما کمک کنند. همهی آنها جواب نخواهند داد؛ و همهی جوابهای دریافتی هم مفید نیستند. اما در نهایت شبکهای از روابط قابل اعتماد درست میکنید که وقتی کسب و کارتان شروع به رشد کرد بسیار با ارزش خواهند بود.

۴. گرایشهای موجود را تعقیب کنید.
 جاییکه اخبار و اطلاعات مهم درباره گرایشهای جدید در صنعت شما در آن یافت میشود را پیدا کنید. از بازیگران قوی و فعالیتهای اطراف آگاه شوید و همیشه اطلاعاتخود را بهروز کنید.

۵. به درون خود رجوع کنید.
آیا واقعاً به ایدهای که در سر دارید اعتقاد و باور قلبی دارید؟ بهتر است همین الان نگاهی به درونتان بیندازید و ببینید چقدر نسبت به این موقعیت خاص شور و اشتیاق دارید! چون راهی طولانی و دشوار در پیش است. در سختترین شرایط تنها چیزی که شما را سرپا نگه میدارد ایمان و باور خودتان است.     

 

منبع  |  ترجمه: روزآفرین

 

مرتبط:
پنج گزینه برای کارآفرینی با کمترین سرمایه اولیه

به این مطلب امتیاز بدهید: 
امتیاز شما: هیچکدام (۱۱ votes)

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative