چهار شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶ - September 20, 2017

پیغام خطا

Notice: Undefined property: view::$exposed_input در views_plugin_display_attachment->attach_to()‎ (خط ۲۳۰ در ‎/home/sporteps/public_html/roozafarin.com/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_display_attachment.inc).

Cratejoy استارتاپی که برای استارتاپ‌های اشتراک-محور وبسایت طراحی می‌کند

نسخه PDFنسخه PDF
Cratejoy استارتاپی که برای استارتاپ‌های اشتراک-محور وبسایت طراحی می‌کند

برای برخی کارآفرینان حوزه‌ی تجارت الکترونیک، صرف‌نظر از حق‌عضویت ماهانه یا سالانه‌ی کاربرانشان، موضوعات جذاب دیگری هم وجود دارد. مثلاً BirchBox که هر ماه به‌صورت رایگان بسته‌ای محتوای لوازم آرایشی برای کاربران خود ارسال می‌کند یا NatureBox که برای کاربران خود بسته‌های حاوی اسنک‌های غذایی سالم و تائیدشده‌ی کارشناسان تغذیه ارسال می‌کند. اما هزینه‌ی طراحی و ساخت وبسایتی که قابلیت مشترک‌پذیری، تمدید ماهانه‌ی اشتراک‌ها و پرداخت‌های اتوماتیک داشته باشد و در عین حال به مشترکین اجازه تنظیم اولویت‌های خود را بدهد رقم کمی نیست و گاه می‌تواند برای یک استارتاپ تا هزاران دلار آب بخورد. با این حال استارتاپ Cratejoy بستری را برای کارآفرینان، حتی آن عده که هیچ مهارت تکنیکی ندارند، فراهم کرده تا بتوانند با هزینه‌ای بسیار کم دارای یک چنین وبسایت‌هایی بشوند.

استارتاپ Cratejay توسط دو کارآفرین با نام‌های Amir Elaguizy و Alex Morse در سپتامبر ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد. این استارتاپ که در آوستین ایالت تگزاس آمریکا فعالیت می‌کند اکنون ۱۹ کارمند دارد.

داستان شکل‌گیری استارتاپ Cratejay

الکس مورس و امیر ال‌گوئیزی ایده‌ی استارتاپ Cratejay را حین ساختن یک شرکت دیگر پیداکردند. شرکت آنها که یکی از استارتاپ‌های ورودی بهار ۲۰۱۳ شتاب‌دهنده‌ی معروف Y Combinator بود تصمیم داشت به صاحبان کسب و کارهای کوچک ابزارهایی ارائه کنند که به آنها کمک می‌کرد مشتریان را به نوشتن نقد (مرور) برای محصولات مختلف تشویق کند. در طول مسیر کارآفرینی بر روی این ایده آنها با مؤسس Le Tote که یک استارتاپ فروشنده‌ی لباس زنانه به مشترکین وبسایتش بود آشنا شدند.

Elguizy می‌گوید: "از حرف زدن با آنها فهمیدم که صدها هزار دلار برای استخدام مهندس نرم‌افزار حرفه‌ای برای ساختن قابلیت عضویت (اشتراک) پرداخته‌اند. اگر می‌خواستید یک کسب و کار معمولی در حوزه‌ی تجارت الکترونیک راه‌اندازی کنید Etsy، eBay، Shopify و ابزارهای بسیار دیگری وجود داشتند. اما اگر هدف شما ایجاد یک کسب و کار در این حوزه که بر مبنای اشتراک‌پذیری و دریافت حق عضویت بود عمل می‌کرد بود، گزینه‌ای نداشتید. تنها کسانی که می‌توانستند چنین وبسایتی داشته باشند آنهایی بودند که پول کافی برای سفارش آن به طراحان حرفه‌ای در اختیار داشتند."

Elguizy و شریک تجاری‌اش تصمیم گرفتند در میانه‌ی راه کارآفرینی خود، تغییر مسیر بدهند و به ارائه‌ی بستری برای کسب و کارهایی که مدل کسب و کارشان بر اساس حق اشتراک بود روی بیاورند. آنها برای آشنا شدن با سختی‌هایی که کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهایی که درآمدشان بر اساس دریافت حق اشتراک بود با آن‌ها صحبت کردند. الکس و امیر در مجموع با ۱۹۶ نفر مشورت کردند. زمانی که برای راه‌اندازی نسخه‌ی آزمایشی خود آماده بودند ۱۰۰۰ نفر در لیست انتظار ایمیل آنها قرار داشت! Elguizy می‌گوید: "آن ۱۹۶ نفر با دیگر کسانی که می‌شناختند هم صحبت کرده بودند و آنها را به وبسایت ما ارجاع داده بودند. وبسایتی که در آن زمان تنها یک صفحه‌ی سفید بود که از مراجعه‌کنندگان می‌خواست ایمیل خود را وارد کنند تا وقتی شروع کردیم آنها را خبردار ‌کنیم."

استارتاپ Cratejay چگونه کار می‌کند

کاربران برای سایت خود از بین طرح‌ها و قالب‌های موجود در سایت Cratejoy یکی را انتخاب می‌کنند و طبق دستورالعمل برای ساختن صفحه‌ی اصلی مرحله به مرحله پیش می‌روند. برای کاربرانی که از قبل وبسایت طراحی‌شده‌ی خود را دارند، افزونه‌ای از سایت Cratejoy با لینکی به صفحه‌ی عضویت مورد نظر روی صفحه‌ی اصلی سایت کسب و کارشان اضافه می‌شود. در واقع Cratejoy میزبان (host) آن صفحه‌های مربوط به عضویت است. وقتی زمان ارسال محصولات فرا رسید، Cratejoy لیست مشتریان و آدرس پستی آنها را برای شما فراهم می‌کند.


برخی از مشتریان Cratejoy

تجربه‌ی مشتریان

Annie Lin کارآفرین و مدیر ارشد A Little Bundle که ارائه‌دهنده‌ی بسته‌های ماهیانه‌ی محصولات مادران و نوزادان است می‌گوید: "من وبسایت خودم را در Squarespace ساختم ولی باید راهی پیدا می‌کردم که به مشتریان اجازه می‌داد به‌طور خودکار ماهیانه صورت حساب دریافت کنند. یک شب تا صبح بیدار ماندم و سعی کردم راهی برای وصل کردن Squarespace به RecurHub، که امکان صدور صورت حساب مکرر ایجاد می‌کند، پیدا کنم. ساعت‌ها طول کشید. وقتی وصل شد احساس کردم برنده‌ی یک بلیط بخت آزمایی شده‌ام!"

تا مدت‌ها هم‌چنان تنها راه مشتریان برای به‌روز کردن ترجیحاتشان، مثل تغییر سایز لباس‌های بچه‌ها یا اطلاعات مربوط به کارت اعتباری، ارسال ایمیل مستقیم به Annie Lin بود. او در ژوئن به Cratejoy تغییر مکان داد و اکنون مشتریان و مشترکین A Little Bundle می‌توانند خودشان حساب‌هایشان را اداره کنند، ترجیحاتشان را به‌روز کنند و مسائل  مربوط به خدمات مشتریان را در بستر موجود ثبت کنند.

هزینه استفاده از خدمات استارتاپ Cratejoy

استارتاپ Cratejoy خودش نیز در قالب یک کسب و کار مبتنی بر حق‌عضویت فعالیت می‌کند. Cratejoy از کاربران یک نرخ ثابت ماهیانه ۲۹ دلاری می‌گیرد و در کنار آن، ۱۰ سنت، به‌اضافه‌ی ۱.۲۵% از کل هر معامله را از کسب و کاری که از خدمات آن‌ها استفاده می‌کند می‌گیرد. این رقم به نسبت هزینه‌ی طراحی حرفه‌ای چنین وبسایت‌هایی برای استارتاپ‌ها رقم ناچیزی است. Elguizy می‌گوید: "بیشتر مشتریان ما یک کارمند دارند. خیلی‌ها که همان یک کارمند را هم ندارند و معمولاً با کسب و کارهای کوچکی طرف هستیم. چندتا از این استارتاپ‌ها خیلی خوب کار می‌کنند و هر ماه تا چند صد هزار دلار هم حتی به این بستر وارد می‌کنند."

چالش‌ها

آموزش صاحبان کسب و کار نسبت به چگونگی گرداندن یک کسب و کار مبتنی بر عضویت به گفته‌ی آقای Elguizy یکی از چالش‌های آن‌هاست: "آنها در ابتدا اشتباهات کوچکی می‌کنند که در دراز مدت کار آنها را خراب می‌کند یا همه چیز را پیچیده‌تر می‌کند." به‌عنوان مثال او می‌گوید بسیاری از استارتاپ‌هایی که مشتری Cratejoy هستند در وبسایت‌های خود به کاربرانشان بیش از اندازه گزینه‌ی انتخاب می‌دهند که باعث می‌شود از همان ابتدا همه‌چیز برای مشتری پیچیده شود.

برای جلوگیری از این اشتباهات و اشتباهات دیگر، Elaguizy و Morse در حال ایجاد یک سایت آموزشی هستند. مدرسه‌ی آنلاینی که آن هم مبتنی بر عضویت و اشتراک است و هدفش آموزش کارآفرینان از طریق درس‌های ویدئویی و مقالاتی با موضوعاتی از قبیل چگونگی درست کردن جدول صدور صورت‌حساب، چگونگی انتخاب بسته‌بندی و چگونگی اجرای فرآیند حمایت از مشتری است.

منبع: NYTimes | ترجمه: روزآفرین

به این مطلب امتیاز بدهید: 
No votes yet

دیدگاه‌ها

دیدگاه جدیدی بگذارید

Ordiban Creative